Saturday, 08. September 2018, Istanbul, Woodstock Festival Istanbul

from 08. September 2018 - 12:00
till 09. September 2018 - 23:59
Istanbul
TurkeyIstanbulSultanahmet meydanı34000
Show map
3708 people attending
Event description
450.000 kişinin katılımıyla günümüz festival kültürünün başlamasını sağlayan, sloganı üç gün boyunca barış ve müzik olan, dünya’nın ilk ve en büyük müzik&sanat festivali WOODSTOCK şimdi İstanbul’da!

Woodstock Festivali, resmi adı ile Woodstock Music and Art Fair, 15-18 Ağustos 1969 tarihleri arasında New York'ta bir mandıra alanında Vietnam Savaşı ve o dönemde yaşanılan kötü olaylar hippilerin umutsuzluğa düşmeleri üzerine yeniden yüzlerin gülmesi ve mutluluğun paylaşarak yayılmasi adına düzenlenmiştir.

Jimi Hendrix, the Who, Janis Joplin, Crosby, Stills, Nash & Young gibi sanatçılar ve grupların performanslarını sergilediği festivalin üzerinden 47 yıl geçmesine rağmen o dönem gençliğinin modern kültüre etkisi hala devam ediyor. Şu anki modanın da esin kaynağı olarak gösterilen dönemin hippi kızlarına bakınca bunu daha iyi görebiliriz.

1960'ların bunalan gençliğinin bir araya gelmesinin sembolü olan bu festivali günümüz şartlarını da düşünerek iki gün boyunca deniz ve doğanın buluştuğu İstanbul'da bir çadır kamp alanında Rock’dan Funk Metal’e, Reggae’den Blues ve Soul’e uzanan müzik seçkisi ile sanatsal çalışmalardan, seçkin lezzetlere; tasarım butiklerden sanatsal sergilere ve yaratıcı atölyelere kadar bir hafta sonu boyunca 1960’lar ruhunu yaşayabileceğiniz,günümüzdeki gerginlikten sıyrılıp 2 gün boyunca sadece barış ve müzik ile dolu muhteşem bir festival sizleri bekliyor.

,
►TARIH
08-09 Eylül 2018


►ETKINLIK ALANI
Istanbul'da deniz ve doğanın buluştuğu bir kumsalda çadırlarda konaklama seçeneğinin de sağlanacağı bir alanda gerçekleştirilecektir.

Show me more


Etkinlikle ilgili tüm bilgiler Aralık 2017'den itibaren etkinlik sayfasında ve Istanbul Student Life Org Şti resmi sosyal medya hesaplarından açıklanmaya başlayacaktır.

https://www.facebook.com/istanbulstudentlifeorganization
www.istanbulstudentlife.com
instagram: @ istanbulstudentlife
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now