Thursday, 01. March 2018, Wroclaw, Nasadzenia okolicznościowe - Wrocław 2018

from 01. March 2018 - 11:00
till 14. March 2018 - 15:00
Wroclaw
PolandWroclaw50-107
Show map
31 people attending
Event description
PIERWSZE 100 DRZEW
We Wrocławiu powstaje nowy park - Ekopark Stabłowice. Park, zainicjowany przez Fundację Ekorozwoju we współpracy z Zarządem Zieleni MIejskiej, będzie pierwszym we Wrocławiu miejscem gdzie można sadzić drzewa okolicznościowe. W tym roku zamierzamy posadzić pierwszych 100 dorodnych drzew z okazji ważnych wydarzeń w życiu wrocławian. Przyjmujemy zgłoszenia pierwszych 100 osób chcących uczcić np. zaręczyny, ślub, narodziny dziecka. Sadonki i miejsce do posadzenia zapewnia, we współpracy z nami, miasto. Regulamin i termin jest jeszcze ustalany - o szczegółach bedziemy informować.

NOWY WROCŁAWSKI PARK
Wrocławianie potrzebują więcej zieleni, w tym również parków. Zieleń jest ważna: oczyszcza powietrze, poprawia mikroklimat, służy wielu gatunkom i co równie ważne daje okazję odpoczynku i rekreacji.
Planujemy utworzenie nowego parku we Wrocławiu na Stabłowicach o powierzchni ponad 5 ha (jest to wielkość porównywalna z Parkiem Tołpy, Parkiem Staszica na Śródmieściu). Park ma służyć nie tylko mieszkańcom okolicznych osiedli. Planujemy aby było to pierwsze we Wrocławiu miejsce nasadzeń drzew okolicznościowych - np. dla uczczenia narodzin dziecka czy też upamiętnienia ważnych życiowych zdarzeń. Drzewa będzie można sadzić w wyznaczonych w projekcie miejscach, zgodnie z doborem gatunków odpowiednich do warunków.
Park będzie miał charakter naturalistyczny. Oprócz nowych drzew planujemy kwietne łąki dla motyli, przygodowy plac zabaw, ogród edukacyjny oraz łąki rekreacyjne z przestrzenią do gier. W pierwszym etapie przewidujemy wykonanie części naturalnych ścieżek, posadzenie drzew stanowiących szkielet przyszłego parku, przygotowanie miejsca do nasadzeń okolicznościowych i elementów przestrzeni przygód oraz wysianie kwiatów i ziół.

CO DO TEJ PORY ZROBIONO?
Do tej pory, dzięki współpracy pomiędzy Zarządem Zieleni Miejskiej a Fundacją EkoRozwoju, przygotowano podstawową dokumentację (tzw. operat dendrologiczny). Wspólnie z uczniami z położonej nieopodalszkoły przy ul Starogajowej stworzyliśmy makietę parku i drzew do nasadzeń. Pomysł przentowaliśmy już na wielu spotkaniach - uzyskał on m.in. pozytywną opinię Rady Osiedla. W niedzielę 18.06.2017 na festynie na osiedlu ogłosiliśmy publicznie pomysł i przeprowadziliśmy pierwsze szersze konsultacje (przy użyciu makiety) oraz zebraliśmy pomysły na park. Szczegółowy projekt parku powstanie latem tego roku, po spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami.

PO CO NAM DRZEWA i PARKI?
Drzewa i tereny zielone służą nam wszystkim. Cieszą oko, są miejscem wytchnienia i rekreacji, produkują tlen i oczyszczają powietrze. Są naturalnymi klimatyzatorami - chronią przed upałem. Pozwalają życ wielu gatunkom zwierząt - w tym radujących nas ptakom. Służą też nam ludziom. I nie chodzi tylko o to , że nieruchomości położone przy dzrewach i parkach mają wyższą wartość. Jako gatunek wychowaliśmy się w cieniu drzew. Są nam one niezbędne do życia. Pomóżmy drzewom by one mogły nas cieszyć i wspierać.
Sua namorada sabe que você é solteiro?
Friday 31. May 2024
2511 shares
WwwSex
Thursday 18. July 2019
21 shares
NakedGirls
Wednesday 17. July 2019
31 shares
ShemaleSex
Tuesday 16. July 2019
19 shares
Man and Woman have sex with a horse *** horse
Tuesday 16. July 2019
19 shares
Indian *** Sexvideos
Tuesday 16. July 2019
13 shares
**** Women Videos Mobile Android
Tuesday 16. July 2019
8 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now