Thursday, 01. March 2018, Wroclaw, Nasadzenia okolicznościowe - Wrocław 2018

from 01. March 2018 - 11:00
till 14. March 2018 - 15:00
Wroclaw
PolandWroclaw50-107
Show map
31 people attending
Event description
PIERWSZE 100 DRZEW
We Wrocławiu powstaje nowy park - Ekopark Stabłowice. Park, zainicjowany przez Fundację Ekorozwoju we współpracy z Zarządem Zieleni MIejskiej, będzie pierwszym we Wrocławiu miejscem gdzie można sadzić drzewa okolicznościowe. W tym roku zamierzamy posadzić pierwszych 100 dorodnych drzew z okazji ważnych wydarzeń w życiu wrocławian. Przyjmujemy zgłoszenia pierwszych 100 osób chcących uczcić np. zaręczyny, ślub, narodziny dziecka. Sadonki i miejsce do posadzenia zapewnia, we współpracy z nami, miasto. Regulamin i termin jest jeszcze ustalany - o szczegółach bedziemy informować.

NOWY WROCŁAWSKI PARK
Wrocławianie potrzebują więcej zieleni, w tym również parków. Zieleń jest ważna: oczyszcza powietrze, poprawia mikroklimat, służy wielu gatunkom i co równie ważne daje okazję odpoczynku i rekreacji.
Planujemy utworzenie nowego parku we Wrocławiu na Stabłowicach o powierzchni ponad 5 ha (jest to wielkość porównywalna z Parkiem Tołpy, Parkiem Staszica na Śródmieściu). Park ma służyć nie tylko mieszkańcom okolicznych osiedli. Planujemy aby było to pierwsze we Wrocławiu miejsce nasadzeń drzew okolicznościowych - np. dla uczczenia narodzin dziecka czy też upamiętnienia ważnych życiowych zdarzeń. Drzewa będzie można sadzić w wyznaczonych w projekcie miejscach, zgodnie z doborem gatunków odpowiednich do warunków.
Park będzie miał charakter naturalistyczny. Oprócz nowych drzew planujemy kwietne łąki dla motyli, przygodowy plac zabaw, ogród edukacyjny oraz łąki rekreacyjne z przestrzenią do gier. W pierwszym etapie przewidujemy wykonanie części naturalnych ścieżek, posadzenie drzew stanowiących szkielet przyszłego parku, przygotowanie miejsca do nasadzeń okolicznościowych i elementów przestrzeni przygód oraz wysianie kwiatów i ziół.

CO DO TEJ PORY ZROBIONO?
Do tej pory, dzięki współpracy pomiędzy Zarządem Zieleni Miejskiej a Fundacją EkoRozwoju, przygotowano podstawową dokumentację (tzw. operat dendrologiczny). Wspólnie z uczniami z położonej nieopodalszkoły przy ul Starogajowej stworzyliśmy makietę parku i drzew do nasadzeń. Pomysł przentowaliśmy już na wielu spotkaniach - uzyskał on m.in. pozytywną opinię Rady Osiedla. W niedzielę 18.06.2017 na festynie na osiedlu ogłosiliśmy publicznie pomysł i przeprowadziliśmy pierwsze szersze konsultacje (przy użyciu makiety) oraz zebraliśmy pomysły na park. Szczegółowy projekt parku powstanie latem tego roku, po spotkaniach konsultacyjnych z mieszkańcami.

PO CO NAM DRZEWA i PARKI?
Drzewa i tereny zielone służą nam wszystkim. Cieszą oko, są miejscem wytchnienia i rekreacji, produkują tlen i oczyszczają powietrze. Są naturalnymi klimatyzatorami - chronią przed upałem. Pozwalają życ wielu gatunkom zwierząt - w tym radujących nas ptakom. Służą też nam ludziom. I nie chodzi tylko o to , że nieruchomości położone przy dzrewach i parkach mają wyższą wartość. Jako gatunek wychowaliśmy się w cieniu drzew. Są nam one niezbędne do życia. Pomóżmy drzewom by one mogły nas cieszyć i wspierać.
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now