Tuesday, 01. January 2019, Tomaszów Mazowiecki, Nowe życie Barona w Fundacji Bernardyn :-)

from 01. January 2019 - 15:00
till 02. January 2019 - 18:00
Tomaszów Mazowiecki
PolandTomaszów MazowieckiKępa 397-200
Show map
564 people attending
Event description
O Baronie myślałam już dawno. Myślałam o założeniu wydarzenia, o znalezieniu mu wspaniałego domu. Baron to piękny, dostojny owczarek niemiecki. Ma 10 lat. Jest wykastrowany, zaszczepiony i odrobaczony. Przebywa obecnie w Schronisku w Tomaszowie Mazowieckim.

Ostatnio trafia do schroniska bardzo dużo owczarków. Pięknych, statecznych, mądrych. I w sile wieku. Przestają się podobać, starzeją. Staja się zbędne i niechciane, jak rzeczy, jak stare meble, które tylko zagracają pokój. Meble się wymienia, rzeczy też. A psy? Psy, które kochają, są wierne i świata poza swoim właścicielem nie widzą? Które nie rozumieją co się stało? Którym usuwa się świat spod łap. Taki jest właśnie Baron. Baron, który przestał pasować, który się znudził. A Baron to pies jeszcze w pełni sił. I bardzo kocha i bardzo tęskni i nie rozumie, że to nie koniec świata, że to tylko bezduszne oczyszczanie mieszkania. Dla Barona nastąpił sądny dzień - został opuszczony - trafił do schroniska.

Po długim pobycie w schronisku Baron został adoptowany. Adoptowany razem z Gają, rodowodową Owczarką Niemiecką z naszego schroniska. Chcieliśmy sprawdzić warunki, pojechałyśmy na wizytę po adopcyjną. Obrazek który stanął nam przed oczami, zapadł nam w pamięć i chyba już na zawsze zostanie w naszej głowie. Baron zamknięty był w ciasnym kojcu, zdziczały, przerażony szczekał wniebogłosy. Do ciemnego kojca wrzuconą miał nieopierzoną kurę, chyba do zjedzenia? Gaja z kolei leżała w błocie, przywiązana krótkim łańcuchem do Barona kojca. Padał wtedy deszcz, a ona nie miała sił wstać do nas. Było zimno i nieprzyjemnie. Nie mogłyśmy powstrzymać łez. Złość rozdzierała nas od środka. Następnego dnia Schronisko zabrało interwencyjnie obydwa psy. W schronisku doszły do siebie, poznały swoich kumpli, były szczęśliwe. Jakiś czas temu ze starości i choroby odeszła koleżanka Barona - Gaja. Następnego dnia miała jechać do Domu Tymczasowego. Nie zdążyła - odeszła. Bardzo przeżyliśmy jej śmierć.

Baron jest z nami do dziś. Przeszedł już zbyt wiele. Baron budzi respekt, ale to wspaniały pies. Odważny, silny i bardzo mądry, charakterny. Jest zdecydowanie za długo w schronisku. Baron uwielbia spacery. Spaceruje bardzo ładnie, dostojnie. Na spacerach zachowuje się jak o kilka lat młodszy pies. Jest zadowolony, szczęśliwy. Ale tych spacerów w warunkach schroniskowych ma niewiele. Baron nie akceptuje innych psów, więc szukamy mu domu bez innych zwierząt.

Zakładam wydarzenie, bo boję się, że Baron zostanie już do końca swojego życia w Schronisku. Nie jest już sprawny tak jak kiedyś, nie ma już tylu sił. Ma problemy ze wzrokiem, nie widzi już dobrze. Kto będzie chciał takiego psa?

Szukamy dla Barona domu spokojnego, odpowiedzialnego. Domu z ogrodem, bo to duży pies. Dom bez małych dzieci i bez innych zwierząt. Baron chciałby mieć dom wyciszony, nie wymagający, on chce w spokoju przeżyć emeryturę.

Kontakt w sprawie Barona:
730-355-970
730-355-971

Show me more
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now