Saturday, 03. February 2018, Czech, Hlas Dokořán - prožitková dílna vědomé práce s hlasem

from 03. February 2018 - 10:00 till 18:00
4 people attending
Event description
Celodenní prožitková dílna vědomé práce s hlasem

Zvu Vás na seznamku s Vaším panem Hlasem. Naučíte se cítit co Vám sděluje tímto, co myslel tímto, i jak si dodat sebe-vědomí a pocit síly, když Vám zrovna oboje chybí.
Čeká Vás relaxace pomocí hlasu a uvnitřnění. Ukážeme a vyzkoušíme si všechny možné hlasitosti (od hřmotných po jemné, tiché), i všemožné barvy (tedy nálady) hlasu. Vše samozřejmě zdravě fyziologicky provedené. Toto vyžaduje i pochopení a nácvik správné práce dechu. Mám pro Vás partnerský přístup a humor a celostní vnímání. Vítejte...
Uvědomit si zvuk našeho hlasu, přirozené reakce i nutkavé tendence našeho těla je dobrý start na cestě k hlubšímu sebe-uvědomění. Hlas se může stát naším nejlepším přítelem i skvělým barometrem našeho TEĎ. Hlas zní vždy pouze TEĎ, nemá žádnou setrvačnost, vede nás do přítomnosti a plné pozornosti...

Pokud jste úplní začátečníci, tento kurz vřele doporučuji.

Pokud jste již absolventy kurzu, pak je to skvělá výzva k prohlubování vámi získaných pěveckých dovedností, neboť během kurzu je nabídnuto takové množství různých cvičení, přístupů a nových pohledů na problematiku práce s hlasem, že není možné vše pobrat na ráz na jednom kurzu.


- S SEBOU : Pohodlné oblečení, podlozku nebo polstarek na sezeni a chcete-li, papír a tužku.

Více o záměru dílny:
Hlas je nástrojem sebe-vyjádření. Hlas je průvodcem na cestě k osobnímu TEĎ, dává nám vždy přesný obraz toho, co se s námi děje v danou chvíli... Nezní, nemluví, zaškobrtne se, kníká, zní klidně... zní zvučně jako zvon sám, burácí... tam všude jsem já teď, teď a...teď. Hlas je zdrojem osobní pravdy. Hlas, tak jak zní, nemůže lhát. My se ho můžeme naučit vnímat v jeho přítomnosti, zjistit a přiznat si, co nám sděluje svým zvukem a silou právě TEĎ. Kolik mám síly na toto... jsem zesláblá pomyšlením na tohle... tady radši ani nedutám... vykřiklo to ze mě, že ani nevím jak... pištím a nemůžu, nechci to zastavit. Hlas už TO pro nás dělá, a my se pak za něj stydíme, že ho nedokážeme ovládat. Možná ho nemáme OVLÁDAT, jen s ním spolupracovat a poslouchat, co nám o nás chce říct.

Show me more

Lektorka: Monika Obermajerová ()

"Od roku 2006 jsem lektorkou práce s hlasem. Vedu individuální výuku i skupinové semináře. Díky intenzivní práci během hodin se svými žáky se stále nořím hlouběji do tajů a schopností hlasu a stále mě má čím překvapovat a těšit. Tahle „práce“ je spíš moje velká láska.
Jako zpěvačka jsem koncertovala mnoho let po Evropě i v ČR s projektem The Philharmonic Rock Night (koncerty rockových písní za doprovodu filharmonických orchestrů). Byla jsem zpěvačkou v projektu NegativeFace, za desku The Garden of Wishes jsme dostali žánrovou cenu Anděla. Již mnoho let koncertuji s duem Le´HarMonja (relaxační alikvotní hudba a improvizace). Hostuji jako sólistka v cyklu písní Songs of Sanctuary s ženským pěveckým souborem Collegium Cantantium, pořádám sólové koncerty apod.
Jsem absolventka hudební konzervatoře i mnoha kurzů zpěvu, alikvotního zpěvu a práce s hlasem. Největším vzděláním mi však zůstává má denodenní praxe."

PROGRAM :
- RELAXACE pomocí dechu
- správný POSTOJ a jeho vliv na náš hlas i sebevyjádření
- přirozený hluboký DECH - jak správně při zpěvu dýchat, jak funguje bránice - od základů ale zábavně :)
- SOUZNĚNÍ - proznění těla samohláskami, rezonance hlasu v těle, uvědomnění jemných pocitů těla
- vysvětlení a dostatečný nácvik hlasových MODŮ (tzn. způsobů použití hlasu vedoucích ke svobodnému sebevyjádření)
- procvičování a procvičování...
- závěrečná REFLEXE

Cena: 1.100 Kč
počet míst omezen, rezervace předem nutná,
přihlášky na milam28@seznam.cz nebo 605 147 812
Eskişehir Şarap Festivali

Eskişehir Şarap Festivali

Sunday 06. May 2018
890 shares
Sensation Monterrey 2018
Saturday 12. May 2018
852 shares
ALOK em São Miguel do Oeste
Sunday 06. May 2018
812 shares
2018 National Cornbread Festival
Saturday 28. April 2018
764 shares
La Notte del Supplì - Roma
Friday 18. May 2018
721 shares
OneRepublic at Merdeka Stadium
Wednesday 25. April 2018
713 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now