Wednesday, 28. February 2018, Puszcza Marianska, Tequila szuka domu

from 28. February 2018 - 14:00
till 07. March 2018 - 17:00
Puszcza Marianska
PolandPuszcza MarianskaKorabiewice 1196-330
Show map
284 people attending
Event description
Witaj na wydarzeniu adopcyjnym Jokiego i Tequili. Dołącz do nich i zaproś swoich znajomych, by pomóc znaleźć domy!

Joki urodzony 01/01/2015 został odebrany w skutek interwencji (pod Lublinem) prowadzonej wspólnie z Zaginął Dom. Z Jokim dopiero się poznajemy - jest wesoły, zaczepny, ale jeszcze obawia się ludzi. Tak trochę "chciałbym się pobawić, ale się trochę boję". Do osób które zna podchodzi bez problemu, bywa nawet wylewny :) Joki całe swoje krótkie życie był przywiązany na łańcuchu do budy - i widać to po sposobie, w jaki reaguje na inne psy: szczeka i biega po okręgu.
Joki jak na psa, który życie spędził na łańcuchu całkiem dobrze chodzi już na smyczy. Joki całe swoje krótkie życie był przywiązany na łańcuchu do budy - i widać to po sposobie, w jaki reaguje na inne psy: szczeka i biega po okręgu. Cały czas jednak z i poczynił juz spore postępy. Całkiem fajnie reaguje na psy pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zapoznany. Joki jest pięknym psem o dłuższej sierści. Jest też podatny na naukę. Joki szuka domu mądrego i cierpliwego. Domu który oprócz miłości zapewni mu bezpieczeństwo i dalsza naukę.
TEQUILA to około pięcioletnia suczka urodzona w2011r. Rodzinna, przyjacielska. Wychowała się z dziećmi, z którymi miała świetny kontakt, ale nie wiemy jak zareaguje na obce dzieci. Szukamy jej dobrego domu stałego lub choć tymczasowego. Do tej pory mieszkała na warszawskiej Pradze z rodziną, której nie stać dłużej na jej utrzymanie. Dlaczego? Otóż okazało się, że suczka ma kamienie w pęcherzu. Ale po kolei...

Tequila trafiła do swoich opiekunów jako szczeniak. Część domowników bardzo ją kochała, ale czasami „część” jak widać to za mało… Ze względu na ograniczone fundusze nigdy nie byli z nią u weterynarza. Suczka nie miała więc żadnych szczepień ani książeczki zdrowia. Opiekunowie trafili do biura Fundacji Viva! kiedy Tequila przestała samodzielnie robić siku. Jej spacery stawały się coraz krótsze i zaczęło być jasne, że zwierzę najzwyczajniej w świecie cierpi.

Mimo delikatnej postury brzuch obrzękł jej tak, że wydawała się otyła. Wolontariusze fundacji udali się na miejsce i początkowo podejrzewając, że ma guza, zabrali psa od razu do lecznicy na Mokotowie. Badania wykazały, że to nie nowotwór.
Potężny guz w brzuszku suczki to były... kamienie w pęcherzu suni. Cała cewka moczowa była zatkana, a suczka nie mogła od kilku dni zrobić siusiu. Doszło do potężnego obrzęku. Gigantyczny, wypełniony moczem pęcherz naciskał na inne organy wewnętrzne. Suczka od dawna musiała być w ogromnym bólu...

Opiekunowie sami, dobrowolnie zrzekli się praw do opieki nad sunią i powierzyli ją w nasze ręce. W domu mają jeszcze jednego psa, małe dzieci, a bieda piszczy z każdego kątka mieszkania. Na naszą prośbę, nie żegnali się z sunią. Dla wiernego psa byłoby to zbyt trudne.

Tequila nie przepada za mężczyznami. Bardzo się przy nich stresuje i na niektórych reaguje agresywnie, nie wiemy więc czy zawsze była dobrze traktowana.


Show me more
Teraz sunia potrzebuje pomocy, aby w nowym domu, wśród kochających ją osób mogła zacząć nowe życie.

Szukamy jej dobrego, świadomego domu. Prawdopodobnie do końca życia będzie musiała być na specjalistycznej karmie. To jednak tylko drobna rysa na szkle, bo poza tym to pies idealny. Ładnie chodzi na smyczy i jeździ samochodem. Jest średniej wielkości, trochę za kolano. Nie wie, co się dzieje, dlaczego jej ludzi nie ma przy niej... Jest samotna i zestresowana. Poza tym ma krótką sierść i mimo ogromnych starań pracowników schroniska (suczka dostała kubraczek i przebywa w geriatrii) jest jej ciągle zimno. Schronisko to nie miejsce dla takiego psa! Prosimy, pomóżcie!
****
Kontakt w sprawie adopcji:
adopcje@
Procedura Adopcyjna:

Ankieta Adopcyjna:

****

1/ Ustaw stały przelew nawet na 2zł - darowiznę odpisz od podatku
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska, Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358
Darowizna - nakarm zwierzaka
Przelewy zza granicy:
Bank Pekao S.A.
ul. Czackiego 21/23
00-043, Warszawa, Polska
IBAN: PL73124010401111001066977358
SWIFT: PKOPPLPW

2/ Zakup gadżetu schroniskowego - całkowity dochód na zwierzaki:

3/ Licytacja na aukcjach korabkowych:


4/ Przekazanie daru lub kupowanie daru na charytatywnej licytacji na Facebooku:

5/ Adoptuj Wirtualnie
BUBA
LEŚNY

6/Wesprzyj prowadzone zbiórki celowe:

7/ Wyślij SMS o treści SCHRONISKO na numer:
91983 Koszt wysłania SMS wynosi 19,00 zł PLN
79567 Koszt wysłania SMS wynosi 9,00 zł PLN
76567 Koszt wysłania SMS wynosi 6,00 zł PLN
74567 Koszt wysłania SMS wynosi 4,00 PLN
73601 Koszt wysłania SMS wynosi 3,00 PLN
72051 Koszt wysłania SMS wynosi 2,00 PLN
71051 Koszt wysłania SMS wynosi 1,00 PLN
Podane ceny są netto i nie zawierają 23% vatu.

8/ Wpłata via DotPay (szybkie płatności)

9/ PayPal: korabiewice@
A może zostaniesz wolontariuszem?

Więcej z życia Korabek znajdziesz na:

Friday, 25. September 2015, Kraków, Koncert Noro Lim „Kiedy pada deszcz”

from 25. September 2015 - 19:00
Kraków
PolandKrakówul. Mikołajska 231-027
Show map
16 people attending
Event description
Koncert „Kiedy pada deszcz…”

Wystąpią:
Ewa Akšamović (wokalistka, autorka tekstów)
Rafał Alicki (kompozytor i pianista, wokalista)
Katarzyna Gancarz | skrzypce
Ewelina Korczak | skrzypce
Alicja Biela | wiolonczela
Małgorzata Mazurek | flet poprzeczny

Pierwszy weekend tegorocznej jesieni powitamy nastrojowym koncertem. Kilka utworów tematycznie związanych z jesienią, parę refleksyjnych, trochę przekornych – wszystkie z literackim, mądrym tekstem opartym na pięknej muzyce. Wiatr wygrywany fletem, jesienny deszcz wypływający spod strun skrzypiec i wiolonczeli, liście opadające na klawiszach fortepianu – to tylko maleńka część obietnicy miłych przeżyć podczas naszego koncertu. Zapraszamy…

Bilety: 15 zł (w przedsprzedaży), 25 zł (w dniu koncertu)
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now