Thursday, 30. August 2018, Puszcza Marianska, Niewidome psy z Korabek - czy mają szansę na dom? TAK? Dołącz do wydarzenia

from 30. August 2018 - 23:00
till 31. August 2018 - 2:00
Puszcza Marianska
PolandPuszcza MarianskaKorabiewice 1196-330
Show map
834 people attending
Event description
MY PATRZYMY NA ŚWIAT SERCEM.
CZY TWOJE SERCE DOSTRZEŻE NAS?

Niewidome psy Medo, Szakal, Ziutek i Lucky szukają odpowiedzialnych domów. Czy otworzysz na nich swoje serce?
Dołącz do wydarzenia, jeśli nie jest Ci obojętny ich los: https://www.facebook.com/events/590889221036003/

***MEDO***
To duży, piekny pies w typie nowofunlanda, urodzony ok. 2010 r. Został znaleziony przy ruchliwej trasie. Medo jest niewidomy i po konsultacji u okulisty wiemy, że nie odzyska wzroku. Bardzo dobrze jednak radzi sobie w otoczeniu. Zna podstawowe komendy. Jest przyjacielski, uległy i spokojny, otwarty wobec ludzi. Czasem potrafi mocniej szarpnąć na smyczy lub też warknąć na inne psy, które nagle się do niego zbliżają, obszczekują. Trzeba pamiętać, że to pies silny, a jego kontakty z innymi psami muszą przebiegać na specjalnych zasadach.
W schronisku Medo poznał kaukazkę Nari, z którą bardzo się zaprzyjaźnił i potrafił bawić jak szczeniak. Medo szuka jednak domu raczej bez innych zwierząt i małych dzieci. Ze starszymi, spokojnymi i nauczonymi kontaktu z psem dziećmi umie zbudować pozytywne relacje. Medo potrzebuje przede wszystkim doświadczonego, spokojnego opiekuna, który będzie dla niego przewodnikiem.

***ZIUTEK***
Nieduży, niepozorny, ur. ok 2006 r. niedowidzący kundelek, bardzo zniszczony przez życie. Krzywe łapki, wyłysienia, przerzedzona sierść. Bardzo słabo widzi na oboje oczu (jedno oko z zaćmą), co sprawia, że ma problemy w poruszaniu się, odnajdywaniu w nowym otoczeniu. Nie zawsze trafia w podawanego mu smaczka, potrafi wpaść w swoją miskę. Jest nieśmiały, nieśmiało podchodzi do ludzi. Na spacer wychodzi niepewnie, ale dalej od hałasu, na łące wyraźnie się rozluźnia, węszy w trawie, daje głaskać.Sprawia wrażenie jakby żył we wlasnym świecie był przytłoczony sytuacją, nieznanym miejscem, hałasami, szczekaniem z każdej strony. Ewidentnie Schronisko nie jest dla niego dobrym miejscem. Jest to pies, który oprócz pomocy weterynaryjnej potrzebuje ciszy, spokoju, stabilizacji.

***SZAKAL***
SZAKAL – urodzony ok. 2007 roku, jest psem średniej wielkości o pięknym szaro-wilczym umaszczeniu. Szakal nieodwracalnie traci wzrok przez wiek. Już dziś widzi bardzo słabo, odnajdując się w otoczeniu coraz mniej posługuje się wzrokiem, a coraz więcej węchem. Po konsultacjach u okulistów wiemy, że nie możemy mu pomóc odzyskać wzroku. Szakal jest bardzo przyjacielski i kontaktowy. Nie jest zbytnio wymagającym psem. Ma łagodne, pogodne, nienarzucające się usposobienie. Chętnie współpracuje z opiekunem. Pięknie chodzi na smyczy. Na spacerach jest bardzo grzeczny, nie zwraca uwagi na inne psy. Szakal ma neutralny stosunek do dzieci, z tymi spokojnymi potrafi zbudować pozytywne relacje. Akceptuje suczki.

Show me more

***LUCKY WATSON***

Starszy, nieduży, spokojny piesek, znaleziony zdezorientowany na skrzyżowaniu w pobliżu schroniska. Piesek urodzony ok 2006r. Jest seniorem, dotego zupełnie niewidzi. Cieszy się na kontakt z ludźmi, ale jak jest przestraszony może próbować podgryzać, w panice. Nie wie co się dzieje, przecież nie widzi... Nie radzi sobie w schronisku. Pilnie potrzebuje spokojnego domu i stabilizacji w swoim psim życiu...Czy jego imię LUCKY przyniesie mu szczęście i dom?

Zasady adopcji:
www.schronisko.info.pl/adopcje
Ankieta przedadopcyjna (wypełnij jeśli zastanawiasz się nad adopcją i chciałbyś poznać wybranego psa):
http://schronisko.info.pl/ankieta
Kontakt do koordynatora adopcji:
adopcje@schronisko.info.pl

Jeślli nie możesz adoptować, ale los naszych niewidomych i innych podopiecznych nie jest Ci obcy, WYBIERZ METODĘ POMOCY:

Wpłać bezpośrednio darowiznę na konto (darowiznę możesz odliczyć od podatku):
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska
Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358

Przelewy zza granicy:
Bank Pekao S.A.
ul. Czackiego 21/23
00-043, Warszawa, Polska
IBAN: PL73124010401111001066977358
SWIFT: PKOPPLPW
Z dopiskiem: Darowizna-Nakarm zwierzaka

Zachęcamy do ustawienia stałego comiesięcznego przelewu nawet na symboliczne 2 zł.

Inne formy pomocy:
1/ Zbiórki celowe: http://korabki.pomagam.pl/
2/ Zakup gadżetu schroniskowego - całkowity dochód na zwierzaki: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=24784633]
3/ Licytuj na aukcjach naszych: http://charytatywni.allegro.pl/listing?zellerId=24784633&page=1]
4/ Adoptuj Wirtualnie http://schronisko.info.pl/adopcje/adopcje-wirtualne]
5/ Wyślij SMS o treści AP.SCHR na numer:
71068 Koszt wysłania SMS wynosi 1,22 zł PLN brutto.
73068 Koszt wysłania SMS wynosi 3,66 zł PLN brutto.
91058 Koszt wysłania SMS wynosi 12,20 zł PLN brutto.
Otrzymany kod to potwierdzenie.
6/ Wpłata via DotPay (szybkie płatności) https://ssl.dotpay.pl/?pid=WSQYJ7P553NVE9LWSNYMBHIVYJH2GKNT]
7/ PayPal: korabiewice@viva.org.pl

A może zostaniesz wolontariuszem?
http://schronisko.info.pl/wolontariat/woloweekendy
Więcej z życia Korabek znajdziesz na: FotoKorabiewice

Saturday, 24. October 2015, Wałbrzych, Nocne Zwiedzanie Zamku Książ 24.10.2015 r, godz. 21:00 (sobota)

from 24. October 2015 - 21:00 till 23:30
Show map
114 people attending
Event description
Niby październik, niby nadchodzą jesienne chłody, a jednak dawno nie było tak gorąco jak dzisiaj! Poczekajmy tylko do zmroku i... się zacznie! W Książu o 21:00 już w sobotę odbędzie się prawdziwa parada upiorów i straszydeł, dowiecie się też kto tu zaginął i dlaczego się nie odnalazł... do dzisiaj! W zamku strach ma nie tylko wielkie oczy, ma również wielkie zęby i pazury! Krzyki naszych zjaw są przeraźliwe, a nasi turyści... cóż, nasi turyści są niezwykle odważni. Gwarantujemy Wam szokujące przeżycia i życzymy... przeżycia, oczywiście tego wydarzenia!

Zapraszamy Was was na prawdziwą mroczną przygodę!
Zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 21:00!

Rezerwacji dokonujemy poprzez internetowy system zakupu biletów na stronie lub bezpośrednio w Kasie Biletowej w Zamku Książ. Jeżeli po zwiedzaniu nie chcecie wracać do domu zachęcamy do skorzystania z oferty Hotelu Książ połączonej z tą niezwykłą przygodą:

Cena biletu:

- 50 zł od osoby - w przypadku rezerwacji przez internet
- 55 zł zł od osoby - w przypadku zakupu biletu w Kasie Biletowej
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Informacje parkingowe:


Show me more
W związku z wdrażaniem nowego systemu parkingowego informujemy, że po zakończeniu instalacji szlabanu przy zamku indywidualni uczestnicy Nocnego Zwiedzania będą mieli możliwość zaparkowania pod zamkiem w cenie 5 zł/ 3 godziny (stawka obowiązywać będzie na godzinę przed pierwszym ogłoszonym Nocnym Zwiedzaniem w danym dniu).

UWAGA!
- W trakcie Nocnego Zwiedzania mogą Państwo zobaczyć nieudostępnianie dziennie miejsca, wiąże się to jednak z utrudnieniami architektonicznymi np. tunele, wąskie schody, tarasy. Dlatego prosimy o obuwie adekwatne do charakteru usługi ( prosimy o niezakładanie szpilek) oraz o ciepłe ubranie wierzchnie.

- Nocne Zwiedzanie jest usługą specjalną skierowaną do osób dorosłych, podczas zwiedzania dzieją się rzeczy niewskazane dla osób o słabych nerwach. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką osób dorosłych i na ich odpowiedzialność.

- Zamek Książ może odmówić wstępu na obszar zarządzany przez spółkę oraz przebywania na nim osobom: znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków; zachowującym się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającym zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku zwiedzania

Pełny regulamin znajduje się tutaj:
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now