Friday, 01. September 2017, Srodmiescie, NIE dla deformy edukacji! #ChcemyWeta

from 01. September 2017 - 16:00 till 19:00
Srodmiescie
PolandSrodmiescieKrakowskie Przedmieście 46/4800-071
Show map
36157 people attending
Event description
Jesteśmy grupą członków Rady Dzieci i Młodzieży RP przy Ministrze Edukacji Narodowej. Zostaliśmy powołani na nasze stanowiska w październiku tego roku przez minister Annę Zalewską – jednym z głównych celów naszej Rady miało być opiniowanie ministerialnych propozycji ws. oświaty.

Stworzyliśmy więc kompleksową opinię na temat planowanych zmian w edukacji, zawierającą propozycje poprawek do projektu ustawy Prawo Oświatowe. Niestety, nasze poprawki zostały odrzucone przez MEN. Część z nas postanowiła wówczas podjąć dalsze kroki, by zatrzymać edukoszmar. Sejm i Senat przegłosowały już ustawę – teraz czeka ona tylko na podpis prezydenta. Zostało bardzo mało czasu! Wystosowaliśmy więc list otwarty do Andrzeja Dudy z prośbą o zawetowanie ustawy oświatowej. „Reforma” edukacji jest naszym zdaniem zbyt szybka, wadliwa merytorycznie (negatywnie o niej wypowiedziały się gremia ekspertów), a na dodatek nie została poprzedzona konsultacjami społecznymi z prawdziwego zdarzenia.

Nie mamy zamiaru stawiać się po żadnej ze stron politycznego sporu. Jesteśmy uczniami i walczymy po prostu o swoje, o własne interesy, o interesy naszego pokolenia. Nie chcemy, by zostało ono stracone szkodliwą ustawą. Z chęcią spotkamy się z panem prezydentem, by opowiedzieć mu o naszych wątpliwościach i zastrzeżeniach co do kształtu „reformy”.
#ChcemyWeta!

Sunday, 06. December 2015, Bydgoszcz, Mikołajkowy Gig Hardcorowy - Nobody From Nowhere / BodySlam / Assault / Restricted

Event description
Mamy przyjemność zaprosić was na mikołajkowy koncert hardcore'owy. Będzie to zwieńczenie tegorocznej działalności Rough Life i zarazem ostatni koncert, który przygotowujemy wraz z Prolog9. Niestety w związku z dalszym rozwojem miejsca chłopacy postanowili zrezygnować z działań w kierunku organizacji koncertów. Jednak napewno jeszcze zdarzy nam się napewno razem coś zadziałać w przyszłości ;)
Zapierdolą dla was:

NFN Nobody From Nowhere - Słupsk

BodySlam - Bydgoszcz


Assault - Bydgoszcz


Restricted - 3Miasto


Przygotowaliśmy dla was specjalną promoszkę, wjazd kosztuje jedyne 7zł i otrzymujecie odrazu na wejściu talon na darmowego bronka/napój!

Show me more
Drzwi: 18:00
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now