Friday, 30. March 2018, Puszcza Marianska, Co znaczy opieka nad zwierzętami? Interwencja Korabek!

from 30. March 2018 - 22:00
till 04. April 2018 - 1:00
Puszcza Marianska
PolandPuszcza MarianskaKorabiewice 1196-330
Show map
151 people attending
Event description
We wtorek, 12 stycznia 2016 roku, w wyniku interwencji przeprowadzonej na opuszczonej posesji znajdującej się w niedalekiej okolicy, do Schroniska w Korabiewicach trafiło 5 psów i 4 koty. Psy żyły w tragicznych warunkach, nie miały należytego schronienia chroniącego przed warunkami atmosferycznymi. Ich „budy” zrobione były z rozpadających się starych lodówek, palików przykrytych deskami lub blachą. Psy przetrzymywane były w sposób ciągły na krótkich łańcuchach, ograniczających swobodę ruchu. W dniu naszego przyjazdu jeden z psów zdołał wyrwać się z obroży i biegał luzem. Największa sunia po odpięciu z krótkiego łańcucha nie wiedziała co ma zrobić ze swobodą, jaką nagle dostała. Posesja nie była sprzątana, wokół znajdowały się odłamki szkła, psy chodziły po własnych odchodach, nie miały stałego dostępu do świeżej wody, nie były leczone ani szczepione. Koty zamieszkiwały starą rozpadającą się ruderę, w każdej chwili grożącą zawaleniem. Podobnie jak psy, koty były zapchlone, zarobaczone, nie były szczepione ani leczone, nie miały stałego dostępu do świeżej wody, rozmnażały się w niekontrolowany sposób. Jedynym w miarę zadbanym elementem znajdującym się na terenie posesji była kapliczka znajdująca się przy wejściu....
W związku z długotrwałym zaniedbaniem zwierząt, nagannymi warunkami bytowania, brakiem odpowiedniej opieki, nie udzielania pomocy weterynaryjnej potrzebującym zwierzętom stwierdziliśmy, że doszło do poważnego zagrożenia zdrowia jak i życia zwierząt. Kierując się ich dobrem i koniecznością podjęcia natychmiastowej opieki weterynaryjnej podjęta została decyzja o odebraniu zwierząt.
Na miejscu pozostało kilka kotów, których nie udało nam się złapać. Będziemy ponawiali próby ich odłowienia.
Obecnie odebrane zwierzęta znajdują się pod opieką Schroniska w Korabiewicach i są pod stałą opieką lekarza weterynarii. Zarówno koty jak i psy wymagają leczenia. Otrzymują odpowiednie leki, zostały odrobaczone i odpchlone. Wszystkie zostaną dokładnie przebadane. Kotom przeprowadzone zostaną testy na nosicielstwo.
Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia i pomocy! Jak wiecie utrzymujemy się tylko z darowizn. Możemy ratować, leczyć, opiekować się i szukać domów tylko dzięki Waszym darowiznom.
Ponieważ podjęte leczenie, utrzymanie oraz przygotowanie kociarni dla kotów (do tej pory w naszym Schronisku nie było na stałe kotów ani kociarni) już pociągnęły za sobą spore koszty, a odebrane psy i koty wymagają dalszego leczenia, a także dobrej karmy.
Prosimy Was o pomoc finansową.
Liczą się każde, nawet najdrobniejsze wpłaty:
Wpłaty bezpośrednio na konto Schroniska:
Wesprzyj ich pobyt w Schronisku nawet najdrobniejszą wpłatą (darowiznę możesz odpisać od podatku)
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska
Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358
tytułem "Darowizna- Interwencja 012016"

Show me more

Przelewy zza granicy:
Bank Pekao S.A.
ul. Czackiego 21/23
00-043, Warszawa, Polska
IBAN: PL73124010401111001066977358
SWIFT: PKOPPLPW


Ważne! Niestety właściciel posesji, w tym stanowiące o nim córki nie wyraziły chęci partycypacji w kosztach utrzymania zwierząt (zaproponowaliśmy choć częściowy udział) i chęci dobrowolnego zrzeknięcia się praw do nich, by polubownie rozwiązać sytuację zwierząt w jak najkrótszym dla nich czasie,mając na uwadze ich przyszłość. Sprawa siłą rzeczy trafiła do odopowiednich organów. W tej sytuacji, do czasu rostrzygnięcia sprawy, zwierzęta mogą trafić do adopcji tymczasowej, na terenie Warszawy/ Łodzi/okolic.
Adopcja tymczasowa oznacza, że po wygraniu sprawy, zwierzęta zostaną w swoich domach.

Niżej przedstawimy nowych podopiecznych.

Friday, 17. June 2016, Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, "Estetyka jedzenia w perspektywie teorii i praktyki artystycznej" - konferencja

from 17. June 2016 - 9:00
till 19. June 2016 - 17:00
24 people attending
Event description
Podstawową funkcją jedzenia jest zaspokajanie naszych podstawowym potrzeb biologicznych. Rzadko kiedy postrzegamy pokarm w kategorii wyższych celów. Okazuje się jednak, że te cele istnieją, a nawet wokół sztuki kulinarnej mogą toczyć się międzynarodowe konferencje, jak zresztą ta, na którą wrocławski wydział Uniwersytetu SWPS wraz z współorganizatorami zapraszają w dniach 17-19 czerwca 2016 r. Wydarzenie zostanie poprowadzone w języku angielskim. Gościem specjalnym będzie prof. Richard Shusterman z The Center for Body, Mind, and Culture, Florida Atlantic University. Wstęp wolny.

Jeżeli patrzymy na sztukę kulinarną z perspektywy tradycji estetycznej, zawsze skazujemy ją na wykluczenie z dyskursu estetycznego. Ustalenia estetyków nie były jednak wiążące dla wielu współczesnych artystów. Historia sztuki odnotowuje wątki żywnościowe, w sztuce współczesnej dokonał się natomiast przełom polegający na tym, że produkty spożywcze są wykorzystywane nie tylko jako temat, lecz również jako tworzywo sztuki. Od lat trzydziestych XX wieku akty dzielenia się żywnością i napojami służyły temu, aby poszerzyć zakres sztuki, a także krytycznie skomentować współczesną kulturę, zadając pytania: o konsumpcję, ekologię, gościnność, politykę genderową i inne.

Więcej informacji:

Zapraszamy! :)
Sua namorada sabe que você é solteiro?
Friday 31. May 2024
2511 shares
Dave's Bachelor Party
Thursday 03. February 2050
7164 shares
Pochod proti Romům
Saturday 31. August 2024
8 shares
Celtic Rose Open Feis 2018
Sunday 06. May 2018
6 shares
40th Reunion
Saturday 01. September 2018
9 shares
3 Jahre - Breakfast at Tiffany's
Saturday 28. April 2018
12 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now