Tuesday, 15. March 2016, Warsaw, Fala dźwięku #36

from 15. March 2016 - 19:00 till 23:00
Warsaw
PolandWarsawPiktogram, ul. Kredytowa 9/ 26 (entrance on pl. Dąbrowskiego 8)00-056
Show map
62 people attending
Event description
36 Fala to promocja nowej płyty, Sesji 72, koncert Jerzego Przeździeckiego oraz jednodniowa wystawa:
"Grupy na wolnym powietrzu".

Wystawa ta, a może bardziej adekwatnie, zdarzenie wystawiennicze, jest zarysowaniem pewnej historii opowiadającej o niewystarczająco rozpoznanych związkach muzyki i sztuk wizualnych lat 70. Próbą przywołania pewnego mitu fundującego, wychodzącego od postaci Andrzeja Bieżana i Helmuta Nadolskiego, traktowanego jako przyczynek do szerszego spojrzenia na środowisko artystyczne tamtych czasów, z jego interdyscyplinarnością i raczkującym medializmem. Za Bieżanem i Nadolskim skrywa się zaś cała plejada nazwisk, osobowości i grup, która była efektem płynnej wymienialności składów i formacji artystycznych, a których ta wystawa na nowo odkrywa.

Klamrą spinającą są lata 70-te, czas dalszego formowania się przestrzeni autonomicznych sztuki, autorskich galerii, ale i miejsc nieformalnych, prywatnych, czy wręcz domowych.
Bez Galeria El, Muzeum Zero, Repassage czy Mospan, że wymienię tylko te ważniejsze, trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie prezentowanych artystów. Interesujący wydaje się także styk art worldu i kontrkultury, przechwytywanie młodzieńczej, naturalnej energii: Kantor i „jego” hippisi (Gulla, Niemczyk), Osjan i Onomatopeja, ale i działania artystyczne w komunie w Ożarowie.

Wystawa przybliża nieliczne zachowane artefakty – sztuka lat 70-tych z założenia była wyjątkowo efemeryczna i nietrwała. Prezentowany jest na niej kultowy cykl płyt/obiektów wydany za sprawą Andrzeja Mitana, zawierający 9 winyli zaprojektowanych przez Krasińskiego, Władysława Borowskiego, Jarosława Kozłowskiego, zdjęcia
Tomasza Sikorskiego, instalacja dźwiękowa zawierająca nagranie performance Onucha/Bałdygi/Szajny, film Działania duetu KwieKulik oraz dokumenty z epoki.

W jaki sposób rzutuje to na aktualne zainteresowanie art worldu wszelkimi aspektami dotyczącymi dźwięku? Jakim rezonansem odbija się ta spuścizna? Ważnym elementem projektu, który go uwspółcześnia i stara się budować mosty pomiędzy historią i pozornie różnymi estetykami, będzie live set Jerzego Przeździeckiego, który spróbuje zreinterpretować spuściznę muzyki klasycznej, łączącą ją ze współczesną elektroniką.
Łukasz Strzelczyk

Friday, 31. August 2018, Puszcza Marianska, Sezam i Magik się promują i domów poszukują/Dołącz/Nakarm/Udostępnij

from 31. August 2018 - 10:00 till 13:00
Show map
84 people attending
Event description
Witaj na wydarzeniu adopcyjnym 3 przyjacielskich psiaków ze Schroniska w Korabiewicach.
Pomożesz im szukać domu?
DOŁĄCZ DO WYDARZENIA
ZAPROŚ ZNAJOMYCH
UDOSTĘPNIAJ POSTY
niech Peppi, Sezam i Magik rozhulają się w Internecie!
****
CHCESZ ADOPTOWAĆ – ZAPOZNAJ SIĘ Z ZASADAMI:


*SEZAM*
@Jaki jest: Sezam to duży pies (ok.25 kg) urodzony ok. 2009 r., o nieznanej historii i nietuzinkowej urodzie. Ma łaciate umaszczenie oraz mądre, rozczulające spojrzenie. Grzeczny, skoncentrowany na opiekunie. Czasami mało pewny siebie, wycofany, lecz jednocześnie bardzo spragniony bliskości człowieka. Jak kogoś pozna zamienia się w prawdziwą przylepę. Uwielbia się przytulać, wchodzić na kolana, rozdawać buziaki. To pies radosny i aktywny, jednak o delikatnej psychice. Potrzebuje odpowiedniej dawki ruchu, najlepiej wspólnych zabaw z opiekunem. Jest posłuszny, chętnie i szybko się uczy, zna kilka komend. Potrafi ładnie chodzić na smyczy, choć czasami zdarza mu się pociągnąć. Dobrze dogaduje się z większością suczek i toleruje niektóre samce. Na spacerach rzadko zwraca uwagę na inne zwierzęta. Akceptuje towarzystwo spokojnych dzieci. Wykastrowany, w dobrej kondycji zdrowotnej.
@Dla kogo: Sezam szuka spokojnego, cierpliwego opiekuna, który pomoże mu pokonać niepewność w nowych sytuacjach. Potrzebuje domu, który zapewni poczucie bezpieczeństwa oraz bliskość człowieka. Świetnie sprawdzi się jako towarzysz na długich spacerach, a także w rodzinie ze starszymi, spokojnymi dziećmi (7+).

*PEPPI*

Show me more
@Jaka jest: Peppi to średniej wielkości sunia urodzona ok. 2009 r. o bardzo wesołym usposobieniu. Do schroniska trafiła w listopadzie 2015 r. w wyniku zgłoszenia o zaniedbanym psie, mieszkającym w okolicy placówki. Pracownicy pojechali na miejsce i zastali wychudzoną sunię, bardzo wystraszoną, ale pragnącą kontaktu z człowiekiem. Pomiędzy tylnymi nogami znajdował się ogromny guz, utrudniający poruszanie. Peppi trafiła na rentgen żeby sprawdzić czy guz nie dał już przerzutów. Na szczęście okazało się, że płuca i inne narządy są czyste. Guz został usunięty i wszystko dobrze się zagoiło. Peppi odżyła. Jest towarzyska, przyjacielska, dość aktywna, ale bez przesady. Uwielbia głaskanie i inne pieszczoty, spacery oraz zabawy. Potrafi siadać na komendę, podawać łapę. Bez problemu dogaduje się z innymi psami i z sukami (mieszka w boksie z Butlerem). Dużą radość sprawia jej towarzystwo większych dzieci, które wiedzą jak zachowywać się wobec psa.
@Dla kogo: Peppi szuka przede wszystkim domu, który zapewni jej dużo i miłości i wspólnych zabaw. Po wcześniejszym sprawdzeniu relacji mogłaby zamieszkać z innym psem. Odnajdzie się też w towarzystwie starszych dzieci (w wieku 7+), które potrafią odpowiednio obchodzić się z psem.

*MAGIK"
Magik to piękny, ur. 2009r, duży pies o niesamowitych bursztynowych oczach. Prawdopodobnie urodził się i wychował w schronisku (początkowo był psem bardzo wycofanym, lękliwym, unikającym kontaktu z ludźmi). Zrobił jednak olbrzymie postępy i aktualnie jest psem znacznie odważniejszym niż niegdyś. Jest przyjaźnie nastawiony wobec ludzi, bardzo kontaktowy wobec znanych sobie osób, coraz lepiej reaguje na nieznajomych. Jest łagodny, dość uległy, pogodny i inteligentny. Jest psem o średnim poziomie aktywności. Ładnie chodzi na smyczy. Przywiązuje się do opiekuna, chętnie skupia uwagę na przewodniku. Magik akceptuje towarzystwo suczek, toleruje niektóre samce.

*PSOTKA* i *BUTLER* - byli uczestnicy wydarzenia już są szczęśliwi w swoich domkach.
****
NIE MOŻESZ ADOPTOWAĆ?
Przekaż fundusze na utrzymanie psiaków. Podaruj choć 2zł na karmę lub obejmij wirtualną opieką:

Ustaw stały przelw na konto schroniska:
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva! Oddział Korabiewice
96-330 Puszcza Mariańska
Korabiewice 11
73 1240 1040 1111 0010 6697 7358
Z dopiskiem: Darowizna - nakarm zwierzaka

Przelewy zza granicy:
Bank Pekao S.A.
ul. Czackiego 21/23
00-043, Warszawa, Polska
IBAN: PL73124010401111001066977358
SWIFT: PKOPPLPW

Możesz też wesprzeć prowadzone zbiórki celowe:
Nasz PayPal: korabiewice@

Dziękujemy za każdy gest dobrej woli :)
Projekt Rozwoju Osobistego "Skrzydła"

Projekt Rozwoju Osobistego "Skrzydła"

Wednesday 28. February 2018
34 shares
W 2018 zostane Dzikiem na siłowni
Monday 31. December 2018
3367 shares
9th Warsaw Kizomba Festival (Oficial Event)
Thursday 19. April 2018
138 shares
MARSZ DLA NAUKI 2018
Saturday 21. April 2018
17 shares
Warsaw Comic Con
Friday 20. April 2018
2116 shares
Spełnienie marzeń ; D
Tuesday 25. June 2030
11 shares
Znieść obowiązek szkolny
Saturday 01. September 2018
1566 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now