Saturday, 21. December 2019, Poland, Szybki Bazarek na ratowanie koni ze Skaryszew.

from 21. December 2019 - 20:00 till 23:00
Show map
169 people attending
Event description
Tym razem szybki bazarek ma na celu zebranie pieniazkow ktore beda przeznaczone na wykup Koni ze Skaryszew.Ja osobiscie bede tam z innymi wspanialymi ludzmi i sama ze swoich pieniedzy wykupie jednego zyczeniem jest uratowanie wszystkich koni i dlatego zbieramy pieniazki ktore pomoga w wykupieniu na Bazarek ktory bedzie trwac do 14/2/2017 do godziny kon nie moze jechac do ludzi ktorzy moga dac dom koniom lub pomoc w transporcie.

Celem tego bazarku jest pomoc w splacie dlugow w hoteliku 6 psiakow ktore mam pod swoja opieka.

Show me more
Lusia z Parkerem sa na minusie ponad tysiac zlotych oprocz tego musze zaplacic hotel za Portosa i Pulpetow.Do Radysiakow ostatnio doszedl Pako ktory przebywal w Radysach sporo czasu..
Licze ze wspolnymi silami damy rade im pomoc i damy im szanse na lepsze zycie,na zycia na jakie w pelni zasluzyli bez cierpienia i zla.
Po zakonczeniu bazarku kazdy dostanie informacje z fantami ktore wygral oraz numerem fanciki beda wyslane przeze mnie z Polski po zakonczeniu licytacji.
Bardzo prosze o pomoc i zapraszam tutaj kazdy znajdzie cos dla siebie a przy okazji szczytny cel pomocy psiakom :)
Regulamin Bazarku
Kazda osoba ktora wylicytuje fant dostanie info na priv z kwota ktora ma wplacic za wylicytowane fanty oraz konto na ktore ma wplacic pieniazki koniecznie z dopiskiem Darowizna i beda podane imoina pamietac ze trzeba bedzie wplacic takze za koszty wysylki na osobne dana osoba nie wplaci pieniazkow w ciagu 5 dni fanty przechodza na osobe ktora licytowala wczesniej .Po potwierdzeniu wplaty z Hoteliku ,fanty zostana wyslane pamietac ze ten Bazarek ma na celu pomoc psom i osoby ktore licytuja dla zabawy bede publikowane publicznie.

Thursday, 08. December 2016, Gdansk, Obierki - wystawa rysunków Barbary Kruszewskiej

from 08. December 2016 - 18:00
till 22. December 2016 - 18:00
Show map
6 people attending
Event description
Basia Kruszewska to znana postać w trójmiejskich kręgach artystycznych. Ukończyła gdańską PWSSP pod kierunkiem profesora Witolda Janowskiego. Wkrótce po studiach odkryła nową i do dzisiaj trwającą pasję swego życia, czyli dobre jedzenie.

Już w latach 70., pod wpływem jednej z amerykańskich artystek, zaserwowała gościom w gdańskim Żaku „pomalowane jedzenie”, zaskakując ich czerwonym chlebem i groszkiem oraz zielonymi schabowymi. Jak sama podkreśla, skrzydła rozwinęła w sopockim Sfinksie. Odpowiadała za kulinarną oprawę Balu na Gruzach, pamiętnej inauguracji działalności klubu, jak i kolejnych imprez realizowanych w tym wyjątkowym miejscu. I tak weszła na ścieżkę, którą podąża do dziś. To charakter Sfinksa dodał jej odwagi do robienia rzeczy nietuzinkowych i eksperymentów na pograniczu sztuki kulinarnej, teatru, malarstwa.

Kruszewska jest też autorką bardziej tradycyjnych, choć nie mniej skromnych w formie, aranżacji. Wśród licznych realizacji, przygotowywała m.in. bankiety w Przedstawicielstwie RP przy UE w Brukseli, których motywy przewodnie inspirowane były dziedzictwem naszego regionu, a stoły zdobiły m.in. wypożyczone arcydzieła gdańskiego bursztyniarstwa czy przywieziony z plaży piach. Te nietypowe rekwizyty są jej kolejnym znakiem rozpoznawczym.

Każda przygotowana przez nią uczta cieszy nie tylko oczy ale również podniebienia, co jest bardzo istotne dla artystki, która jak sama mówi „nie ufa kucharzom, wiec sama gotuje”. Gotowała m.in. dla Czesława Miłosza podczas jednej z jego wizyt w Gdańsku. Prowadziła również własną restaurację, gdzie odbywał się Teatr Gotowania, podczas którego spotykający się artyści opowiadali o własnych światach kulinarnych.

W Galerii NCK artystka uraczy odwiedzających ratusz gości serią rysunków pod swojsko brzmiącym tytułem „Obierki”. Nie byłaby oczywiście sobą, gdyby nie zadbała o wyjątkową aranżację tego wydarzenia…

🔶 Wernisaż: 8 grudnia 2016, godz. 18.00 🔶

Wystawę można oglądać do 8 stycznia 2017 r., w godz. 10.00-18.00.

Wystawa odbywa się w ramach Festiwalu „Metropolia jest Okey”
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now