Monday, 06. January 2025, Wroclaw, Chcemy bulwaru im. Wisławy Szymborskiej we Wrocławiu

from 06. January 2025 - 0:00
till 19. January 2025 - 3:00
Wroclaw
PolandWroclaw
Show map
1598 people attending
Event description
Wisławy Szymborskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. Zmarła w minionym roku poetka była postacią wybitną. Dlatego chcemy, żeby jej imieniem nazwano bulwar rozciągający się wzdłuż ul. Drobnera, który na razie nosi nazwę Słonecznego. Chcemy uhonorować poetkę związaną z Wrocławiem, bo choć na stałe mieszkała w Krakowie to właśnie we wrocławskim miesięczniku „Odra” regularnie publikowała swoje wiersze.

Dlaczego akurat zmieniać bulwar Słoneczny? Miasto przygotowuje się do gruntownego remontu tego fragmentu nadbrzeża, a nazwa i tak nie jest znana wśród samych wrocławian, więc jest doskonała okazja, żeby wraz z renowacją bulwar otrzymał rozpoznawalnego patrona. A nazwisko Szymborskiej zapada w pamięć. Ponadto bulwar jest częścią Nadodrza, które jest znane z inicjatyw artystycznych, a kto bardziej nie podkreśliłby tego unikatowego charakteru dzielnicy jak nasza polska noblistka?

Pokażmy razem, że Wrocławianie chcą bulwaru Wisławy Szymborskiej: dołączajcie do wydarzenia i zapraszajcie znajomych. Jeżeli będzie nas wielu to damy naszym radnym argument, żeby ponownie skorzystali ze swojego prawa odstąpienia od wymogu 5-letniego okresu od śmierci upamiętnianej osoby. Zrobili już tak z Janem Pawłem II i Vaclavem Havlem, a ostatnio również z Lechem i Marią Kaczyńskimi. Uważamy, że na takie samo prawo zasługuje nasza noblistka. Sprawmy, żeby na mapie Europejskiej Stolicy Kultury pojawił się bulwar Wisławy Szymborskiej.

Saturday, 29. August 2015, Katowice, Meet Up BVB Army - KATOWICE!

from 29. August 2015 - 12:00 till 21:00
Katowice
PolandKatowice3-go Maja 3040-097
Show map
85 people attending
Event description
Z przyjemnością zapraszamy Was na Katowicki Meet Up BVB Army który odbędzie się 29'go Sierpnia 2015 (SOBOTA!)
POŻEGNANIE WAKACJI w gronie BVB Army.

• Na Meet Up mogą przyjść nie tylko fani BVB, jedynym warunkiem uczestnictwa jest kultura osobista oraz tolerancja pozostałych uczestników spotkania - osoby które nie będą się do tego stosowały, automatycznie wylatują

• Spotykamy się o godzinie 12'stej przy wejściu głownym do Galerii Katowickiej - która znajduje się zaraz przy Dworcu Głównym w Katowicach (informacja dla tych którzy nie są z tych okolic/tego miasta - a chcieliby przyjechać)

• Będzie możliwość odebrania kogoś z dworca i doprowadzenie na miejsce spotkania - tylko wcześniej taka osoba powinna nas o tym poinformować ☺️

• Celem Meet Up'a będzie wspólne spędzenie miło czasu, zabierzcie ze sobą pieniążki gdyż napewno udamy się coś zjeść bądź na lody - jak będzie ciepło.


• Co do alkoholu - nie odpowiadamy za osoby nieletnie - jeśli spożywacie napoje alkoholowe, robicie to na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ! Nie mamy zamiaru urzerać się z pijanymi nieletnimi! Przypominamy także, że jeśli pijesz napoje alkoholowe musisz robić to z głową!

Z Meet Up'a na 100% pojawią się zdjęcia, oraz powstanie zdjęcie grupowe - jeśli liczba osób nam dopisze ☺️

Show me more
Zapraszajcie na wydarzenie swoich znajomych fanów BVB ale nie tylko, każdy jest mile widziany.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału!
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now