Thursday, 04. May 2017, Gdansk, Kings of Convenience | Koncert wyprzedany. Sold Out!

from 04. May 2017 - 20:00 till 23:00
Gdansk
PolandGdanskBogusławskiego 180-818
Show map
376 people attending
Event description
UWAGA: Sprzedaż biletów ruszy w środę 14 grudnia.

***

Pochodzący z Bergen w Norwegii duet indie pop Kings of Convenience tworzą wokalista i gitarzysta Erik Glambek Bøe oraz gitarzysta Erlend Øye. Duet grywa rzadko i nieregularnie, więc każdy ich koncert to duże wydarzenie dla fanów, którzy, by posłuchać ich na żywo, nierzadko podróżują za KOC na inny kontynent.

Elrend i Eirik urodzili się w 1975 roku, a poznali się, gdy mieli 11 lat. W wieku 16 lat założyli z przyjaciółmi zespół Skog (Las), jednak po nagraniu pierwszej płyty zespół rozpadł się. To wtedy Bøe i Øye postanowili założyć Kings of Convenience. Po kilku ciekawych występach na prestiżowych europejskich festiwalach latem 1999 roku podpisali kontrakt z amerykańską wytwórnią Kindercore i wydali swoją debiutancką płytę. Kolejną, wydaną w 2001 roku była „Quiet Is the New Loud”. W jej skład weszło kilka utworów z debiutanckiego krążka zespołu. To właśnie od tego krążka wzięła swoją nazwę grupa artystów, promująca spokojną muzykę z subtelnymi przesłaniami. Kolejny album „Versus”, wydany w tym samym roku, zawierał m.in. remiksy autorstwa Ladytron, Davida Whitakera i Four Teta.

Po trzech latach, w trakcie których Øye nagrał swoją solową płytę „Unrest” (2003r) i został doceniony jako electronica DJ, a Bøe pracował nad ukończeniem studiów psychologicznych, spotkali się znowu, by nagrać znakomity album „Riot on an Empty Street” (2004r).

Kolejna, prawie pięcioletnia przerwa, w trakcie której muzycy pracowali nad swoimi solowymi projektami, doprowadziła do spekulacji, że zespół się rozpadł. W 2007 i 2008 roku muzycy powrócili jednak z serią koncertów, a w czerwcu 2009 roku zespół potwierdzili, że pracują nad kolejnym albumem. Na wydany w październiku 2009 roku „Declaration of Dependence” złożyły się piosenki, które ugruntowały charakterystyczne brzmienie zespołu.
W 2015 roku King of Convenience powrócił z europejską trasą koncertową, która promowała również książkę autorstwa Ørjana Nillssona, opisującą proces powstawania albumu „Quiet Is The New Loud”.

Rok 2016 to kameralne koncerty pod nazwą The Unrecorded Record Tour, podczas których zespół grał wyłącznie nowe utwory, napisane z myślą o kolejnej płycie.
W Gdańsku usłyszymy przekrojowy materiał z całej twórczości zespołu.

Saturday, 30. December 2017, Jałowiec, Napiszę swoją biografię w 2017 roku!

from 30. December 2017 - 0:00
till 31. December 2017 - 23:59
Show map
90 people attending
Event description
Wyzwanie na nowy 2017 rok ma odwrócić los przeznaczenia książek.
Dotychczas książka była elementem naszej codzienności, w którą inwestowaliśmy czas w biurze, autobusie, podczas bezsennej nocy, a czasem rodzinnego wieczoru, czy romantycznej historii, którą przedstawialiśmy na świeżych i jeszcze cieplutkich stronach własnej twóczości.
Zalew książek, które widzimy na półkach w Empiku, Matrasie, czy innych księgarniach to miesjce, gdzie spoczywają interesujące dzieła, aczkolwiek rzadko udaje nam się ujrzeć tam własną historię.
Najcenniejszą książką jest przede wszystkim biografia. To tam można znaleźć skondensowane przeżycia, wnioski, porażki, sukcesy, ale również to co najważniejsze - drogę, którą pokonał Steve Jops, Harland Sanders, Walt Disney i inne zmieniające świat, oddziałujące silnie na ludzi LEGENDY.
Założenie tego wydarzenia jest proste. Ludzie umierają, a świat nie wie o wielkich osobach, które miały znakomite przeżycia, wizje, plany, osiągnęły sukces lub też nie i cieszyli się, a wręcz zarażały innych swoich szczęściem i unikatowym podejściem do życia lub potrafiły wyciągnąć pozytywny wniosek z porażki. Zmień to!
Zostaw coś po sobie!
Zostań LEGENDĄ!
Twoja historia na pewno jest niesamowita, udowodnię Ci to, jeśli pozwolisz mi ją usłyszeć.

Powodzenia!

PS: A co Ty na to, aby powalić konkurencję i zamiast CV, podarować komuś swoją książkę? Czujesz to? :)
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now