Wednesday, 31. October 2018, Srem, Kubuś wyrwany w ostatniej chwili ze schronu potrzebuje pomocy

from 31. October 2018 - 19:00
till 07. November 2018 - 22:00
Srem
PolandSremul. Nadbrzeżna 3/1063-100
Show map
250 people attending
Event description
Staruszek Kubuś przyjechał ze schroniska do DT bardzo chory. Po wykonanym usg wiadomo że ma duże zapalenie pęcherza, chorą wątrobę, chorą tarczycę, bardzo powiększony woreczek żółciowy i guzy przy odbycie, ale są chyba na tle hormonalnym i powinny się wchłonąć po lekach. Po dokładnym badaniu okazało się że ma poważne zapalenie gardła i górnych dróg oddechowych. Dostał antybiotyki , leki w zastrzykach na regenerację wątroby i te na rozpędzenie guzów. Trochę nie dowidzi i nie dosłyszy. W schronisku niestety długo by nie pożył.... Będzie potrzebne wsparcie finansowe na gruntowną diagnostykę i leczenie.


Figielek ma cudowny dom!!!!
Starszy Figielek szuka Kochającego Domu. Nikt nie zechciał Go pokochać. Przez tyle lat w niewoli. Czasem już staje się niewidoczny. Rzadko wychodzi z budki. Często wystają tylko duże oczy i dolne ząbki, które dodają Mu uroku. Pomóżcie proszę Figielkowi!! Niech dla Kogoś będzie ukochanym Psem. On marzy o takim dniu, gdy wyjdzie poza schroniskowy boks i już do Niego nie wróci.. UDOSTĘPNIAJCIE!! TO DLA NIEGO OGROMNA SZANSA!!! Dogaduje się ze wszystkimi, ładnie chodzi na smyczy. Uległy, nieśmiały, spokojny Psiak czeka. Wiek 9 lat. Wykastrowany.
Figielek przebywa w schronisku w Radomiu :)
KASIA 507 237 447

SKIERKA JUŻ MA DOMEK STAŁY!!!!!
Skierka została zaadoptowana z naszego schroniska w 2009 roku. Wiodła szczęśliwe życie przy boku swojej Pani. Niestety los często płata figle i z powodu ciężkiej choroby swojej opiekunki musiała trafić do nas z powrotem :( Skierka pilnie potrzebuje domu, który zapewni jej spokój i ciepły kącik. Chcemy zdążyć z domem zanim jej opiekunka zgaśnie, żeby mogła odejść w spokoju, ze świadomością, że jej ukochany pies znalazł swoją przystań. Skierka wychowywała się w domu, więc nie ma problemy z utrzymywaniem czystości. Może zamieszkać w domu, w którym są inne psy, choć czasami wychodzi z niej małą zazdrośnica. Na CITO szukamy jej domu więc jeśli nie możesz adoptować to prosimy chociaż udostępnij <3 Kontakt 661 222 200 Jeśli chcesz nam pomóc w opiece nad Skierką możesz to zrobić za pomocą przelewu Schronisko dla zwierząt w Gaju ul. Nadbrzeżna 3/10 63-100 Śrem 84 1240 6902 1111 0010 6705 8364 bądź za pośrednictwem formularza paypal biuro@schroniskogaj.pl Koniecznie z dopiskiem DLA SKIERKI

------------->
Astrunia za TM [*]

Astrunia ma dom!!!!

Show me more
Astra (ur. 2006 r.) jest niezwykle spokojnym i łagodnym psem. To oaza spokoju, która nie potrzebuje wiele ruchu - woli powolne spacery z przerwami na głaskanie. Z początku jest trochę zdystansowana i niepewna, jednak nie ucieka przed człowiekiem- jest uległa i niesamowicie cierpliwa. Cudownie odnajdzie się wśród osób spokojnych. Astra nie potrzebuje ogrodu- może mieszkać w mieszkaniu. Nie przejawia agresji wobec innych psów.

Astra przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju koło Śremu (Wielkopolska).
Kontakt ws adopcji:
661-222-200
biuro@schroniskogaj.pl

Krótka opowieść o Jej losie:
„ Pytasz mnie, kim jestem?... Nie wiem! Choć powinnam odpowiedzieć – psem!
Pytasz mnie, co tutaj robię?... Nie wiem! Choć powinnam odpowiedzieć… No, właśnie, co?
Że byłam piękna, że byłam młoda, że byłam odpowiedzialnym stróżem na mojej pięknej posesji, że kochałam to miejsce i tych ludzi!... A potem mój pysk zsiwiał, moje ciało stało się zbyt powolne… a potem… te słowa - Nie nadajesz się!.. a potem już tylko strach. Pamiętam, jak przez mgłę, te obce miejsca, te puste pola, zimno i niepewność. Muszę się schronić! I ten stary dom, może to moje miejsce? I wtedy ziemia zniknęła spod nóg. Wiecie jak wygląda koniec świata? Tak właśnie! Tylko strach, okrutny czarny strach. Nie wiem, gdzie jestem, nie wiem kim jestem, chcę umrzeć!”
Kończy się rok 2015. Pofrunęły już świąteczne anioły, nadlatują noworoczne motyle. Siedzę w ciepłym fotelu, za oknem rządzi Pani Zima. Telefon.
- Cześć Ania, co jest?
- Cześć jest interwencja, dzwonili ze Straży Ochotniczej. Od dwóch godzin ratują psa, wpadł do piwnicy starego domu, strop się zarwał. Pomożesz?
– Pewnie.
Jedziemy ciemną, wiejską drogą, gdzie ten dom? Dzwonimy do strażaków. Są gdzieś w polu, daleko od szosy. Zapalamy „koguty”, strażacy odpowiadają sygnałami niebieskich błysków. Dwa zastępy, wspaniali ludzi od dwóch godzin chcą pomóc psu. Są bezradni.
- Gdzie pies?- pytamy
- W piwnicy, stoi i warczy, pewnie się bardzo boi, pomóżcie, jesteście fachowcami.
Idziemy. Ciemno, strasznie, nie ma schodów, niebezpiecznie, latarki strażaków umierają. Ania podświetla, skaczemy z chłopakami ze straży do piwnicy. Widzę ciemne, łagodne oczy, a w nich strach i determinacja, one chcą żyć.
- Panowie zabieramy psa. Zakładam smyczkę i w górę. Na naszych rękach z grobu jej przeznaczenia, wychłodzoną i głodną wprost do naszego auta. Żegnamy się ze strażakami, dziękujemy, że ratowali jej życie – niezła z niej gwiazda – mówię.
„… buda schroniskowa jest ciepła, boję się, ale już nie tak bardzo. Wychylam głowę, nie ma nikogo, ostrożnie wychodzę. Jem, piję. Jakiś hałas, uciekam do bezpiecznej budy… znowu wychylam głowę i widzę człowieka. Nos do budy, może sobie pójdzie, wychylam oko, stoi. W ręku micha, uśmiecha się.”
- Cześć Astra, jesteś piękna…
Nie wiedziałam, że ten pies jest taki śliczny, nie wiedziałem, że ten pies jest taki sympatyczny.
- To jest Astra. Zapamiętajcie jej imię – odpowiadam z uśmiechem.
Astra kroczy dumnie, choć trochę niepewnie. Ja kroczę dumnie i jestem szczęśliwy. Mam nadzieję, że niebawem ktoś będzie jeszcze szczęśliwszy z nią w swoim domu.
„… pytasz mnie kim jestem… Wiem! Astra!
Pytasz mnie, co tutaj robię… Wiem! Mieszkam, bo to mój dom!... jedyny? Może nie, myślę, że mój dom dopiero czeka na mnie.
Astra i ja"

Thursday, 14. December 2017, Poland, Psy - w Hoteliku u Murki mieszkamy i domu szukamy !

from 14. December 2017 - 15:00
till 27. December 2017 - 17:00
Show map
31 people attending
Event description
SIEDEM PIESKÓW z Hoteliku u Murki szukających domu. Każdy z nich jest inny, każdy wspaniały, każdy zasługuje na nowe życie. Wszystkie pieski są zdrowe, szczepione, odrobaczone i pod stałą opieką weterynaryjną.

Miejsce pobytu piesków : Hotelik u Murki pod Janowem Lubelskim

Kontakt :

telefon:503 68 30 50
email:kasia@bezdomne.com
Przyjdź się przytul! Moc bohaterów.

Przyjdź się przytul! Moc bohaterów.

Monday 23. November 2020
8 shares
Sebikon
Sunday 30. December 2018
529 shares
Vi.Bontovai Brun Team Kupa
Wednesday 23. May 2018
4 shares
U2 Latin American Cover Band
Saturday 20. January 2018
11 shares
Westport, MA (The Bridge Fundraiser)
Friday 02. February 2018
5 shares
La Traviata, opéra de Giuseppe Verdi
Saturday 07. April 2018
11 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now