Saturday, 10. June 2017, Jazwina, III Zlot Pojazdów Pożarniczych w Jaźwinie

from 10. June 2017 - 16:00
till 11. June 2017 - 0:00
Jazwina
PolandJazwinaJAŹWINA58-212
Show map
144 people attending
Event description
III Zlot Pojazdów Pożarniczych w Jaźwinie to spotkanie strażaków z powiatu dzierżoniowskiego ale nie tylko . Jesteś z poza powiau dzierżoniowskiego i chcesz dołączyć do wspólnej zabawy skontaktuj sie z nami pod adresam mailowy :
W programie:
Zawody sla strażaków
pokazy działań
konkurencje dla dzieci
atrakcje dla dzieci
bufet
dobra muzyka
zabawa do białego rana

Sunday, 24. December 2017, Poland, Wózek Marzeń - dla Marty Czarneckiej

from 24. December 2017 - 16:00
till 31. December 2017 - 19:00
Show map
41 people attending
Event description
PIENIĄŻKI MOŻNA WPŁACAĆ NA POMAGAM.PL


„Żyć to nie znaczy praca, pieniądze i sława. Żyć to znaczy umieć pomagać innym w potrzebie.”

Marta Czarnecka ma 29 lat i choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe (niedowład czterokończynowy). Jest osobą o znacznym stopniu niepełnosprawności dlatego porusza się na wózku inwalidzkim który jest kompletnie nieprzystosowany do jej potrzeb.

A jakie Marta ma potrzeby ? Zwyczajne - po prostu, chcę być samodzielna, sama jeździć na spacery, na zakupy, poznawać świat i spotykać się ze znajomymi.

Marta od samego początku pomaga innym. Jest wolontariuszką Fundacji Dar Szpiku im. Anny Wierskiej w Poznaniu, oraz Fundacji Pomóż Innym w Warszawie. Propaguje idee oddawania krwi i rejestracji jako potencjalny dawca szpiku.

Jest również osobą bardzo ambitną. Ukończyła szkołę średnią z wyróżnieniem (drugie świadectwo w szkole) oraz zdała rozszerzoną maturę z j. angielskiego. Dobry wynik pozwolił na dostanie się na wymarzone studia. W 2014r. Marta ukończyła studia magisterskie na UW na kierunku Pedagogika wczesnoszkolna i wczesne nauczacie języka angielskiego.

W życiu codziennym funkcjonuje dzięki pomocy innych. Na ulicę, na spacer, do teatru, czy gdziekolwiek indziej, Marty wózek musi pchać druga osoba. Niestety ma także głęboki stopień niedowidzenia spowodowany porażeniem gałek ocznych. Pomimo takich barier walczy o lepsze jutro.


Show me more
Od 3 lat jest mężatką. Mąż Marty jest również osobą niepełnosprawną. Pomimo swojej niepełnosprawności pomaga, wspiera, służy radą i otacza miłością. Razem tworzą jedność.

Marta uczęszcza na różne kursy i na studia podyplomowe. Jej miłością jest też teatr. Bywa na różnych spektaklach w teatrach warszawskich. W Teatrze 6 piętro, czy Polonia jest bardzo często na prapremierach. Marta przez całe życie pomaga innym nie oczekując niczego w zamian.

Postanowiłem zorganizować zbiórkę pieniędzy aby tym razem pomóc Marcie. Chciałbym po prostu spełnić jej marzenie i tym samym wyrazić swoje „dziękuję” za to co robi dla innych. Marta potrzebuje "wózek marzeń" przystosowany do jej stopnia niepełnosprawności. Niestety kwota przewyższa możliwości finansowe Państwa Czarneckich. Dlatego zwracam się do Was o pomoc. Wiem że razem możemy zdziałać cuda.
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now