Saturday, 01. April 2017, Wroclaw, Inspiracje Życiem Pisane - napisz z nami książkę

from 01. April 2017 - 9:00
till 14. April 2017 - 0:00
Wroclaw
PolandWroclawAleja Armii Krajowej 5350-541
Show map
19 people attending
Event description
Każdy z nas przeżył w swoim życiu choć jedną tak wspaniałą chwilę, którą chciałby się podzielić z całym światem. Zastanawiasz się, czy Twoja historia jest wystarczająco wyjątkowa, aby się nią dzielić? A co jeśli jest i może zainspirować wiele osób?

Nie miałeś odpowiedniej sposobności do opowiedzenia swojej historii? A co jeśli właśnie teraz nadarza się ku temu okazja?

Możesz zostawić po sobie niepowtarzalny ślad.

Prześlij do nas historię ze swojego życia, która wywarła na Tobie największe wrażenie. Kiedy do niej wracasz, Twoje serce bije tak mocno, że o mało nie wyskoczy. Na samo jej wspomnienie masz ciarki na całym ciele. Podziel się z nami swoją opowieścią, a być może wpiszesz się na stałe w karty historii i pozostawisz po sobie wspaniałą pamiątkę.

Najlepsze opowieści zostaną wybrane i opublikowane w książce. Twoja historia stanie się częścią kultury, do której każdy będzie miał dostęp. Zamiast się zastanawiać i gdybać co by było gdyby, zacznij działać.

Steve Jobs powiedział kiedyś: „Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają”. Każdy z nas ma w sobie odrobinę szaleństwa. Każdy z nas ma wpływ na świat, w którym żyje. Bądź szalony i zmieniaj świat!

Organizatorami akcji są Architekci Umysłu Sp. z o. o. i Złote Myśli Sp. z o. o.

Na przesłanie histroii czekamy do 14. kwietnia 2017 roku.

Show me more

Składamy się ze zbioru wyjątkowych historii. Jedne tworzymy świadomie, a inne pojawiają się w życiu zupełnie bez pytania. Nikt poza Tobą nie zna przebytej przez Ciebie drogi. A przecież Twoje doświadczenia mogłyby posłużyć jako wsparcie, inspiracja, czy „światełko w tunelu” dla tych, którzy będą musieli zmierzyć się z tym, z czym Ty już sobie poradziłeś.

Architekci Umysłu i Wydawnictwo Złote Myśli chcą poznać Twoją inspirującą historię.

Opisz ją na jednej stronie formatu A4 i wyślij do nas na adres inspiracje@architekciumyslu.pl.

Spośród wybranych prac wybierzemy najbardziej inspirujące i wydamy je w postaci książki! Może to właśnie Twoja historia będzie wsparciem dla innych! Udział w projekcie jest bezpłatny. Wydawnictwo nie przewiduje wynagrodzenia za przesłane treści. Wyróżnienem dla autora jest publikacja jego treści we wspólnym projekcie. Uczestnicy otrzymają stosowne umowy.

Thursday, 14. June 2018, Poland, Manualna Terapia Krtani wg Lesley Mathieson

from 14. June 2018 - 9:00
till 15. June 2018 - 17:00
Show map
10 people attending
Event description
Manualna terapia krtani wg Mathieson (MLMT) – kurs dwudniowy

Prowadzący :

Ten dwudniowy kurs przeznaczony jest dla specjalistów w dziedzinie logopedii i patologii mowy oraz lekarzy praktyków, chcących rozwijać swoje umiejętności w zakresie leczenia osób z zaburzeniami głosu. Program zawiera podstawy teoretyczne tej metody leczenia i obejmie pokazy oraz pracę z pacjentem pod nadzorem. Zostanie również omówiony Protokół Oceny Palpacyjnej, stosowany w rejestracji oporu mięśniowego oraz Skala Dyskomfortu Traktu Głosowego (VTDS), skala samooceny dokonywanej przez pacjentów przed interwencją. Liczba uczestników kursu ograniczona jest do 12, aby każdy praktyk miał możliwość przeprowadzenia badania palpacyjnego oraz manualnej terapii krtani wg Mathieson na kilku pacjentach.

Miejsce szkolenia : Wrocław
MLMT jest uznanym elementem leczenia dysfonii hyperfunkcjonalnej i innych zaburzeń głosu, w których hyperfunkcjonalna fonacja jest istotną cechą pierwotną lub wtórną. Po raz pierwszy terapia manualna na zmniejszenie napięcia mięśniowo-szkieletowego związanego z hiperfunkcją wokalną opisana została przez Aronsona w latach 80. XX wieku. Później szereg praktyków w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i innych krajach opracowało różne techniki terapii manualnej. Stale rośnie liczba dowodów na pozytywne efekty terapii manualnych w leczeniu zaburzeń głosu.

Czas szkolenia : 9.00 – 17.00


Cena: 2000,00

Liczba miejsc szkoleniowych - 12

Show me more

Rejestracja: fizjospot@wp.pl lub tel 507051998

Uczestnicy będą mieli okazję obserwować i zastosować techniki opisane w następującym artykule, który otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Artykułu w Sekcji Patologii Mowy czasopisma „Journal of Voice” w 2009 roku:
Mathieson L, Hirani SP, Epstein R, Baken RJ, Wood G, Rubin JS „Manualna terapia krtani: Wstępne badanie efektów terapii w leczeniu dysfonii hyperfunkcjonalnej.” J Voice. 2009.

Kilka słów o prowadzącej:
(członek RCSLT, Royal College of Speech and Language Therapists, Królewskie Kolegium Logopedów) zajmuje się klinicznymi zaburzeniami głosu od ponad 20 lat. Gdy pracowała jako młodszy terapeuta jej ordynatorem była Lesley Mathieson, która nadal jest jej mentorką. Claire Wells pracowała w kilku szpitalach klinicznych w Londynie na oddziałach chorób głowy i szyi, zaburzeń głosu, neurologii i urazów rdzeniowych, po czym objęła stanowisko Naczelnego Lekarz Oddziału Logopedii (Laryngologii) w Szpitalu Northwick Park, gdzie pracowała przez 13 lat. Przedtem, przez 11 lat była doradcą RCSLT ds. zaburzeń głosu, członkiem Komisji Brytyjskiego Stowarzyszenia Głosu, prezesem Centrum Chorób Głosu i Laryngektomii (wcześniej SIG) oraz specjalistą ds. logopedii w zespole Medycyny Oddechowej Brytyjskiego Medycznego Komitetu Olimpijskiego podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Otrzymała Nagrodę Sternberga RCSLT za Innowacje Kliniczne i prowadziła wykłady na kilku krajowych konferencjach i szkoleniach. Nadal zajmuje się terapią pacjentów w swojej niezależnej klinice w Londynie. Prowadzi szkolenia i nadzoruje terapię. Jest również gościnnym wykładowcą na University College London.

Uwaga: Manualna terapia krtani wg Mathieson opracowana została przez Lesley Mathieson, członka RCSLT, która przeszła na emeryturę po 50 latach pracy jako lekarz praktyk, wykładowca i autorka prac z zakresu patologii i terapii głosu. W tym czasie była prezesem Brytyjskiego Stowarzyszenia Głosu, doradcą ds. zaburzeń głosu przy RCSLT, zagranicznym współpracownikiem Wydziału Otolaryngologii w Eye and Ear Infirmary w Nowym Jorku, wybranym członkiem CoMeT (Collegium Medicorum Theatri, międzynarodowego stowarzyszenia laryngologów i logopedów), członkiem Międzynarodowego Komitetu Paneuropejskich Konferencji w sprawach Głosu oraz członkiem założycielem Europejskiej Akademii Głosu (European Academy of Voice). Prowadziła wykłady w różnych krajach. Badania na temat manualnej terapii krtani opublikowane w „Journal of Voice” przeprowadziła jako Honorowy Doradca ds. Badań Wydziału Logopedii w Królewskim Narodowym Szpitalu Chorób Gardła, Nosa i Uszu w Londynie. Jest współautorką książki „The Voice and its Disorders” Greene i Mathieson (wydanie szóste) oraz rozdziałów w książkach i artykułów.


Program kursu:
Dzień 1

9.00 – 9.15 Rejestracja

9.15. – 9.30 Wstęp

9.30 – 10.00 Mięśnie okołokrtaniowe, powiązane struktury i przeciwwskazania do LMT

10.00 - 11.15 Podstawy teoretyczne

11.15 - 11.30 Przerwa kawowa

11.30 – 12.30 Dowody

12.30 – 13.30 Przerwa obiadowa

13.30 – 15.00 Okołokrtaniowe terapie manualne: aktualne podejście

15.00 – 15.15 Przerwa kawowa

15.15 – 17.00 LMT: palpacja i interwencja - pokazDzień 2

9.00 - 10.00 Podsumowanie dnia 1 i pytania

10.00 – 11.00 Zajęcia praktyczne: palpacja mięśni zewnętrznych krtani

11.00 – 11.15 Przerwa kawowa

11.15 – 12.30 Zajęcia praktyczne: palpacja mięśni zewnętrznych krtani

12.30 – 13.30 Przerwa obiadowa

13.30 – 15.00 Zajęcia praktyczne: manualna terapia krtani

15.00 – 15.15 Przerwa kawowa

15.15 – 16.30 Zajęcia praktyczne: manualna terapia krtani

16.30 – 17.00 Zakończenie
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now