Wednesday, 03. May 2017, Kobierzyce, 3. Kobierzycki Bieg z Konstytucją

from 03. May 2017 - 13:00 till 17:00
Kobierzyce
PolandKobierzyce
Show map
205 people attending
Event description
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Kobierzyckiego Biegu z Konstytucją. dwa dystanse główne 5 i 10 km oraz dwa młodzieżowe 1120 i 2240 m.

Sunday, 07. May 2017, Rybnik, Płyniemy Polsko w Rybniku - zakończenie

from 07. May 2017 - 12:00 till 17:00
Rybnik
PolandRybnikPodmiejska Fundacja EDF44-207
Show map
21 people attending
Event description
07.05.2017 roku planujemy zakończenie nad Zalewem Rybnickim. Mamy nadzieję, że warunki atmosferyczne pozwolą nam dotrzeć do Rybnika na 7 maja. Natomiast jeżeli uda nam się dopłynąć wcześniej to i tak zakończenie odbędzie się 07.05. 2017 w Yacht Clubie Rybnik przy molo na ul. Podmiejskiej oraz terenie Fundacji EDF Polska. Trzymajcie za nas kciuki!
Opis projektu „Płyniemy Polsko” 28.04-07.05.2017
Oficjalna inauguracja projektu „Płyniemy Polsko” będzie miała miejsce dnia 28 kwietnia
w godzinach 14.00 – 18.00 w Ustroniu. Na stawie w centrum miasta odbędzie się pokaz skuterów wodnych oraz wakeboardu. Dodatkowo w tzw. miasteczku namiotowym zaprezentowani zostaną partnerzy projektu.
29 kwietnia rano zawodnicy zaczynają płynąć z Oświęcimia rzeką Wisłą, przez Kraków do Sandomierza. Równolegle z nimi wyruszy w drogę ekipa serwisowa z camperem, samochodem terenowym i sprzętem zamiennym. Następnego dnia team rusza z Sandomierza przez Warszawę do Włocławka. Dalsza trasa będzie wyglądała następująco: z Włocławka do Sopotu,z Sopotu morzem do Sarbinowa, z Sarbinowa morzem do Szczecina, ze Szczecina Odrą pod prąd w kierunku Wrocławia oraz z Wrocławia do Kędzierzyna Koźle, aby dotrzeć jak najbliżej Rybnika. W dniu 7 maja o godzinie 12.00 nad Zalewem Rybnickim, na molo przy siedzibie Yacht Clubu Rybnik i Fundacji EDF Polska, będzie miało miejsce oficjalne zakończenie projektu.
Jednocześnie z uczestnikami wodnej wyprawy wyrusza także ekipa "miasteczkowa", która będzie gościć w Krakowie, Warszawie, Sopocie, Sarbinowie, Szczecinie, Wrocławiu i Rybniku. Idea „miasteczek” polega na rozstawieniu kilku namiotów, gdzie prezentowany będzie projekt. Ponadto przez oficjalnych wolontariuszy z Fundacji EDF Polska zebrane zostaną środki na sprzęt do nurkowania do nurkowania i zajęcia dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem. Odbędą się także spotkania ze znanym osobami oraz z osobami niepełnosprawnymi – uczestnikami Olimpiad Specjalnych. Będą miały też miejsce konkursy edukacji prawnej, jak i animacje dla dzieci. Zaprezentują się tam także partnerzy projektu wraz ze sprzętem wodnym, takim jak skutery, motorówki, sprzęt do nurkowania. Każdemu wydarzeniu w „miasteczku” towarzyszył będzie pokaz wakeboardu za skuterem. Goście będą mieli możliwość przepłynięcia się motorówką lub skuterem wodnym. W każdym „miasteczku” na trasie projektu pojawią się lokalne i ogólnopolskie media.
Celem nadrzędnym projektu jest opłynięcie Polski Wisłą, Bałtykiem, Odrą i ustanowienie na tej trasie rekordu. Najistotniejszą sprawą w całym przedsięwzięciu jest zbiórka pieniędzy na sprzęt do nurkowania i całoroczne zajęcia z dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem. Należy podkreślić, że na ten cel przeznaczonych zostanie 100% zebranych środków. Podejmowane działania mają charakter charytatywny, a nie komercyjny.
Z całości wydarzenia zostanie zmontowany materiał filmowy i fotograficzny z trasy rajdu i miasteczek.

Opis: Miasteczko będzie składało się z kilku namiotów dmuchanych wraz ze stoiskami partnerów projektu. W każdym miasteczku pojawią się media lokalne jak i ogólnopolskie
W każdej miejscowości wolontariusze będą zbierać środki na sprzęt do nurkowania i zajęcia dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem

Rybnik 07.05.2017 12.00 – 17.00 Rybnik molo Yacht Clubu Rybnik/ Fundacja EDF Polska animacje, konkursy, edukacja prawna z zakresu aktywnego wypoczynku, sportów wodnych, prezentacje partnerów, pokazy skuterów, sprzętu pływającego, sprzętu do nurkowania, spotkania z uczestnikami Olimpiad Specjalnych. Przejażdżki motorówką, pokaz wakeboardu Koncert zespołu „ Znaki czasu”, przyjazd motocyklistów, atrakcje dla dzieci – zjeżdżalnie dmuchane i wiele innych atrakcji o których poinformujemy trochę póżniej. Niech to będzie niespodzianką ;). Wstępne podsumowane zbiórki środków.
Trzymajcie kciuki za projekt "Płyniemy Polsko".
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now