Wednesday, 03. May 2017, Jakarta, 5th Jakarta Marketing Week 2017

from 03. May 2017 - 10:00
till 09. May 2017 - 22:00
Jakarta
IndonesiaJakartaJalan Raya Casablanca Kav. 88 Kuningan, Jak-Sel12870
Show map
52 people attending
Event description
Event tahunan Jakarta Marketing Week 2017 hadir kembali. Acara ini mempertemukan para marketer dari kalangan artis, penggiat bisnis, dan pemerintahan.

Nikmati kemeriahan dan keseruannya lewat beragam hiburan , seminar inspiratif, pameran inovatif, pertunjukan dari para komunitas keren, dan lainnya dalam 7 hari, 70 jam non-stop di #JMW17 dengan tema "Lifestyle and The City"

Mal Kota Kasablanka, 3 - 9 Mei 2017

Raih kesempatan memenangkan Grand Prize - Daihatsu Cayla dengan membeli Jakarta Marketing Week Privilege Card hanya dengan Rp 1 juta/orang. Nikmati Special Class dari MarkPlus, Inc bersama pembicara berikut:

1. Hermawan Kartajaya, Founder and Chairman, MarkPlus, Inc.
2. Jacky Mussry, Deputy CEO, MarkPlus, Inc.
3. Taufik, Deputy CEO, MarkPlus, Inc.
4. Iwan Setiawan, COO, MarkPlus, Inc.
5. Dimas Soerojo, Industry Head, MarkPlus, Inc
6. Husin Wijaya, Industry Head, MarkPlus, Inc
7. Yosanova, Principal, MarkPlus, Inc

Show me more
8. Nino Oktora, Senior Manager, MarkPlus, Inc

Limited for 200 seats! More info:
Grab it fast!!

Friday, 05. May 2017, World, Trip to Thessaloniki

from 05. May 2017 - 5:00
till 07. May 2017 - 21:00
4 people attending
Event description
Are you hungry for history and myth, or for a literal banquet of souvlaki and wine? Do you want your heartbeat to quicken in strident tavernas, or find inner peace in a monastery? Whatever your whim, there’s a way to explore Thessaloniki, the city where old and new cohabit wonderfully, all in UNYT style! Dear all, let’s change your mindset from school to new trip adventures. Join this trip to enjoy a city that reverberates with music, nightlife, restaurants, shops, and monuments all powered by an excitable stream of youth and backpackers. #UNYTSU #SPRINGTRIP #TIRANATOTHESSALONIKI

Programi
Dita e Parë: Nisja rreth ores 06.00 nga Tirana. Vazhdon udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Pushime gjate rruges . Mberritja në Selanik. Akomodimi ne hotel me 3* ne qender te qytetit. Pasdite e lire ose nen shoqerimin e guides per shetitje ne qytet.

Dita e Dytë: Mengjesi ne hotel. Vizitë panoramike e Selanikut, vizitohen: Sheshi Aristotel, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski , Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak dhe monumente të tjera historike të qytetit.

Dita e Tretë: Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri.Ndalesa gjate rruges. Vazhdon udhetimi drejt kufirit te Kapshtices dhe drejt Pogradecit ku mund te qendroni per te shijuar dreken. Nisja dhe mberritja në Tirane.

Me Shume Detaje: Çmimi 80 Euro për person .
Në pagesë përfshihen:
1. Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus.
2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
3. Akomodim në hotel për 2 netë, qëndrimi ne hotel me 3*.
4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.

Show me more
5. Shoqërues shqiptare gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
i shendetit ne udhetim.

Në pagesë nuk janë përfshirë:
1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now