Monday, 08. May 2017, Poznan, Ghost in the Shell [1995] - pokaz specjalny

from 08. May 2017 - 21:00 till 22:00
Poznan
PolandPoznanŚwięty Marcin 3061-805
Show map
207 people attending
Event description
Bilety na pierwszy pokaz (22.04) zostały juz wyprzedane, dlatego dajemy Wam szansę na objerzenie tej kultowej animacji "Ghost in the Shell" także 8. maja o 21:00. Pokaz będzie połączony z prelekcją i dyskują.

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu, który w 1995 roku zrewolucjonizował świat kina - "Ghost in the Shell". Został wyreżyserowany przez Mamoru Oshiiego. Poświęcono mu wiele uwagi z powodu użytych przy jego tworzeniu rewolucyjnych technik komputerowych. Muzyka skomponowana przez Kenjiego Kawaia, z charakterystycznym brzmieniem instrumentów perkusyjnych i żeńskiego chóru, jest jednym z najważniejszych elementów tworzących klimat filmu.

Prelekcja i moderowanie dyskusji na obu pokazach – Łukasz Augustyniak.
Łukasz Augustyniak, producent filmowy w Media Challenge oraz Vision Tree, absolwent filmoznawstwa na UAM, autor pracy magisterskiej - "Ghost in the Shell Mamoru Oshii na tle cyberpunku"


Ghost in the Shell
reż. Mamoru Oshii I Japonia, 1995 I 88min
Jest rok 2029. Komputery zupełnie zmieniły społeczeństwo. Są obecne praktycznie wszędzie. Zmieniła się definicja przestępstwa. Teraz najgorszą zbrodnią jest włamywanie się do sieci. Aby temu zapobiec powołano specjalny oddział Sekcja 9, składający się z cyborgów mających dostęp do sieci z każdego miejsca na Ziemi. "Ghost in the Shell" opowiada o poszukiwaniach przez parę agentów groźnego hakera ukrywającego się pod pseudonimem "Władca marionetek".

Saturday, 29. April 2017, Rybnik, Usłyszeć taniec. Międzynarodowy Dzień Tańca w Rybniku

from 29. April 2017 - 19:00 till 20:30
Rybnik
PolandRybnikPlac Teatralny 144-200
Show map
28 people attending
Event description
W Międzynarodowym Dniu Tańca zapraszamy na widowisko taneczno-muzyczne "Usłyszeć taniec”. Irish Dance | Flamenco | Tap Dance | Ethnojazz – mistrzowie stepowania. Barwne przedstawienie, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA: Michał Czachowski - gitara, Tomasz Biela - gitara, Małgorzata Mycek - wokal, Ewelina Grygier - flet, Andrzej Kowalski - bass i Wojciech Braszak - saksofony. Bilety 25 i 15 zł
Więcej:
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now