Sunday, 05. May 2019, Poland, Stary, obojętny Piernik - czy czeka go jeszcze coś dobrego?

from 05. May 2019 - 22:00
till 06. May 2019 - 1:00
Show map
361 people attending
Event description
18.02.2017
Piernik zrezygnowany, obojętny na cały świat! Porzucony, może po calym życiu wiernej służby... Nie znamy jego historii, ale chcielibyśmy, aby poczuł wreszcie co to dom, co to kochajacy człowiek i ręka, która nie tylko karmi, ale przede wszystkim pogłaszcze i przytuli...
Pomóżcie nam go uratować!
Piernik w schronisku jest od początku stycznia 2017. Został przywieziona z Opoczna. Ma ok. 9 lat, czyli nie jest już młodym psem. Jest średniej wielkości. Pies jest już niedołężny, albo słabo słyszy albo nie reaguje na wołanie. Jest spokojny i łagodny, nie pragnie już kontaktu z człowiekiem, nie prosi, żeby go głaskać. Jest łagodny dla psiaków, mieszka z nimi w boksie, więc nie powinno być problemów z towarzyszami...
Nie znamy reakcji na dzieci i koty, nie wiemy jak zachowuje się w mieszkaniu, jak wchodzi po schodach i jak zachowuje się w samochodzie, ale pamiętajmy, że wszystkiego można go nauczyć! Jesteśmy tego pewni!
Znajduje się w schronisku koło Opoczna, możliwa pomoc w transporcie. Warunkiem adopcji jest wizyta przedadopcyjna. Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 lub 574186683 lub e-mail:
------------------------------------------------------------------------------
Odi zamieszkał w Zgierzu, na dom czeka kolejny nasz podopieczny Bary. Barego znaleźlimy błąkającego się po ulicy 11 listopada. Chodził za ludźmi, zaglądał do klatek, nawet wszedł do jednej na parter, ale popytaliśmy i okazało się, że nikt nie ma tam owczarka. Wysłaliśmy zdjęcie Barego do lokalnych stron i zero odzewu, ogłaszamy go cały czas, ale nikt nie dzwoni. Bary jest w bardzo awaryjnym, bardzo zapsionym domu tymczasowym, musi dzielić się uwagą opiekuna między 7 psami - w tym są dwa inne tymczasy. Pilnie szukamy mu domu.
Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 lub 574 186 683 lub e-mail:

******
Manuela została wyadoptowana przez schronisko, a my szukamy domu dla kolejnego biedaka - Odiego.
Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 lub 574 186 683 lub e-mail:

*****

Show me more

Pepko już ma dom i rodzinę, ale jak to w schronisku bywa na miejsce jednego psa pojawia się 5 nowych. Jednym z nich jest Manuela, której przekażemy wydarzenie.
Manuela jest bardzo wesołą, ok. 10 miesięczną suczką. Jest nieduża, sięga przed kolano. To łagodny psi dzieciak taki jak Pepko. Manuela jest zakręcona na punkcie człowieka, jak wchodzi się do niej to skacze, liże i kręci po całym boksie. Na smyczy nie chodzi tylko podskakuje. To chodząca radość. Na wybiegu puszczamy ją bez smyczy bo i tak nic oprócz człowieka jej nie interesuje. Chce być tylko głaskana, wchodzi na kolana i chce się przytulać i dawać buziaki. Jest bardzo łagodna, można z nią zrobić co się chce.
Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 lub 575 037 735 lub e-mail:

*****
17.04.2016
Róża i Kazik zostają na stałe w domu tymczasowym.
Teraz domków potrzebuą 2 inne szczeniaki. Są obecnie w schronisku. Nie są rodzeństwem, spotkały się dopiero w schronisku.
Sunia, dziewczynka ma około 3 miesięcy, jest już w poełni samodzielna. To zdrowa, rozbrykana, wesoła młoda dama. W pełni gotowa do adopcji. Będzie sięgała do kolan prawdopodobnie, choć nie znamy jej rodziców.
Piesek - mniejszy od suni. Ma około 2 miesiące. Wesoły, radosny, chętny do zabawy. Zwykły szczeniak. Będzie do kolan.

Pomożemy w transporcie - psiaki znajdują się w DT w Opocznie.
Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 / 575037735 lub e-mail:

---------------------------------------------------------------------------

Tym razem domów szukają trochę starsze Róża i Kazik. Mają ok. 7 miesięcy, zostały znalezione związane sznurkiem za szyję. Są trochę bojaźliwe, ale łatwo zdobyć ich zaufanie. Sięgają przed kolano, są bardzo drobnej budowy, ale na chudych długich łapkach. Pomożemy w transporcie - psiaki znajdują się w DT w Opocznie.
Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 lub e-mail:

*****
7 stycznia 2016 r.

Wszystkie szczeniaki z wydarzenia znalazły domy przebywając w domach tymczasowych w Warszawie !
Jednak w schronisku jest sporo starszej młodzieży - 7-8 miesięcznych psiaków, które straciły już część dzieciństwa... Nie pozwólmy, by zmarnowały życie w schronisku ! Obecnie więc szukamy domu schroniskowej młodzieży :) Szczególy poniżej

28 grudnia 2015 r.

Do wspólnego domu pojechał Misiek i Soko :) Maluchy zamieszkają z jamniczką Tolą w Inowrocławiu w domku z ogrodem i 2 cudownych państwa, zwierzolubów ! <3

Do adopcji została malutka LEJA ! <3


26 grudnia 2015 r.:

Do adopcji pozostały 3 szczeniaki wyciągnięte z opoczyńskiego schroniska: 2 chłopaków (jeden czarny - Soko, jeden biały - Misiek) oraz suczka Leja. Szczeniaki mają ok 3-4 miesięcy, są wesołe, radosne, lgną do człowieka, mają apetyt i uwielbiają się bawić :) Maluchy przebywają z 2 dorosłymi psami: nie boją się i zachęcają do zabawy.
Maluchy przebywają w domu tymczasowym w Warszawie (Praga Płd).
Misiek miał iść do domu stałego na początku stycznia, jednak dom dzisiaj się wycofał :(((
BARDZO BARDZO prosimy o udostępnianie, pytanie znajomych, rodziny i kolegów z pracy ! Maluchy są super, dajmy im szansę na dom!
W sprawie psiaków prosimy dzwonić:
Magda 506017004 (wszystkie)
Agnieszka (Misiek i Soko) 502649451

13.11.2015
Pora na kolejne szczeniaki.
Tym razem szukamy domów dla szczeniaków i ich mamy x 2!
Mama - Abbi nieduża, max 5 kg, ufna, oswojona, gotowa do adopcji, jak tylko odkarmi szczeniaki za około 3 tygodnie. Sunia jest bardzo mądra, płakała po dzieciach, ktore musiała zostawić w norze po odłowieniu. Chcemy zapewnić jej najlepszy dom na świecie!
Szczeniaki aktualnie mają po 3 tygodnie. To malutkie słodkie kulecznie. Niestety troje ich rodzeństwa nie przeżyła bezdomności i nie zdążyliśmy im pomóc.
Prosimy o pooc dla dzieciaków i ich mamy.

Druga mama to Vera i jej trójka czarniutkich dzieci - 2 sunie i jeden piesek. Psiaki gotowe do adopcji! Wszystkie! Vera, czyli mama jest wystraszona, ale trudno jej się dziwić. Szczeniaki otwarte, ufne i skore do zabawy. Muszą jak najszybciej opuścić schronisko. Chcemy zabrać je do najlepszych domów na świecie!

Wszystkie psiaki możemy dowieźć w dowolne miejsce w Polsce!

Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 lub e-mail:

23 października 2015
Lola adoptowana - pan, żona, dzieci - syn i córka! Szczęściara!
3 padziernika 2015 r.
W schronisku pojawiła się sunia - 7-tygodniowa, podobno przyniesiona przez grzybiarzy po tym jak zostaław wyrzucona z samochodu.
Sunia sama na kwarantannie, lgnąca do ludzi, płącząca jak jest zostawiana.
Nie mogliśmy inaczej jej pomóc niż ją po prostu zabrać do domu tymczasowego.
Sunia waży 1,5 kg, więc to niemowlak.
Szukamy jej domu!
Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 lub e-mail:

6 września 2015 r.

Kochani, znów przy pomocy wielu osób udało się wyciągnąć 2 szczeniaki ze schroniska. Daisy pojechała do swojej rodziny na warszawski Targówek, gdzie będzie miała 2 cudowne dziewczynki do zabawy i odpowiedzialnych rodziców.

Candy przebywa w domu tymczasowym w Warszawie i pilnie szuka domku ! Candy ma ok. 4 miesięcy, budowę sarenki, długie nóżki i jest filigranowa. Na pewno nie urośnie duża. Jest bardzo delikatna, wesoła, lgnie do człowieka. Nie boi się innych psów, jak to szczeniak - chce się bawić :) Z każdym i ze wszystkim, co spotyka na swojej drodze ! Jest naprawdę kochanym słodziakiem ! Wiele już przeszła, znajdźmy jej NAJLEPSZY domek <3

Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 lub e-mail:

******

Nowe szczeniaki w schronisku. Tym razem dwie, bardzo uległe, bardzo urocze i bardzo potrzebujące domu! Mają ok. 4 miesięcy, są bardzo drobnej budowy. Zabrane z ulicy.
Daisy- wygląda trochę jak sznaucer, ma długie nóżki, więc w przyszłości może sięgać do kolan. Jest ufna i towarzyska.
Candy- mniejsza i zupełnie nie podobna do siostry. Candy będzie sięgać do połowy łydki. Równie ufna i towarzyska jak siostra, wystarczy ją pogłaskać, a ona od razu pokazuje brzuszek.

Kontakt w sprawie adopcji: tel. 799 258 286 lub e-mail:

******
15 sierpnia: po Busie przyjechala Monika z obstawą :) w tym suczka husky! Busia jedzie juz do swojego domku: pod Radom, bedzie miala do dyspozycji ogrod i koty do zabawy :) Busia nie plakala, gdy ją zabierano - latwo sie zaklimatyzuje w nowym domku! Juz na nia czekaja nowi Panstwo. Mamy obiecane zdjecia i info z nowego domu :) czekamy! A nowemu domowi gratuluje przecudownego psiaka ! Urzekla cale moje osiedle :) dziekujemy za adopcje i zyczymy wszystkiego psiedobrego!!


9 sierpnia: suczka juz w DT w Warszawie! Dostala imie BUSIA! Jest mila, wesola, energiczna, bardzo kontaktowa i przyjacielska :) szukamy DOMU!!!

Kontakt do DT, który odpowie na wszystkie ewentualne pytania: Agnieszka 502 64 94 51

5 sierpnia: do adopcji został jeden szczeniak, suczka, ok 3 m-czny, urośnie max do połowy kolan. Szczeniak siedzi sam na kwarantannie.. Przerażona, sama, bez kontaktu z innym stworzeniem... DOM choćby tymczasowy.!

ZAPEWNIAMY TRANSPORT !!!!!!!!!

*******
Dwie cudne 2-miesięczne sunie czekają na dom w schronisku. Na razie są jeszcze na kwarantannie, ale niedługo trafią do boksów ogólnych. Maluchy szukają domów! Są słodkie, ufne i wesołe.
Znajdują się w okolicach Opoczna.
Kontakt w sprawie adopcji:
tel. 502 64 94 51 - Agnieszka (z domu tymczasowego)
tel. 799 258 286
lub e-mail:

Możemy pomóc w transporcie.

Saturday, 12. August 2017, Ośrodek Wiktoria w Rogowie, Wakacje z Jogą i Capoeira nad morzem

from 12. August 2017 - 19:00
till 18. August 2017 - 12:00
14 people attending
Event description
WAKACJE NAD MORZEM
JOGA & CAPOEIRA
+ Klub Małego Wakacjusza
12 – 18 sierpnia 2017r. Rogowo k. Kołobrzegu

Zasmakuj prawdziwego wypoczynku z dala od cywilizacji oraz poczuj lekkość i energię swojego ciała podczas radosnej praktyki jogi lub capoeira w pięknej nadmorskiej scenerii. Zapraszamy na tą wakacyjną podróż w pojedynkę lub z rodziną czy przyjaciółmi. Na czas zajęć jogi grupy dynamicznej dla Waszych dzieci słynny Pan Tomek poprowadzi Klub Małego Wakacjusza, a w czasie zajęć jogi grupy łagodnej starsze dzieci, młodzież i chętnych dorosłych zaprosimy na energiczne i radosne zajęcia brazylijskiej sztuki walki – capoeira.

Czego doświadczysz?
• Przyjemnego ruchu w formie dopasowanej do Twoich umiejętności
• Technik relaksacyjno-oddechowych – uodparniających na stres i redukujących napięcie
• Zajęć na plaży i w plenerze – pozostawiających niezapomniane wrażenia oraz pozwalających poczuć pełnię i jedność z otaczającym światem
• Wypoczynek na czystej, piaszczystej plaży 100 m od ośrodka – takich miejsc na polskim wybrzeżu nie ma już wiele.

W programie:
• Zajęcia jogi dwa razy dziennie w dwóch grupach zróżnicowanych poziomem zaawansowania i dynamizmu z Agnieszką Grin-Walaszek i Iwoną Madej-Karetko. Zapraszamy zarówno osoby stawiające pierwsze kroki na ścieżce jogi, jak i te bardziej doświadczone.

Show me more
• Zajęcia capoeira dla dzieci od lat 5, młodzieży i dorosłych. Capoeira to brazylijska sztuka walki łącząca w sobie taniec, muzykę, rytm, samoobronę, gimnastykę i akrobatykę. Dla dzieci to niezwykłe narzędzie na zdrowy upust emocji i energii, jak również wzmocnienie siły mięśni, poprawę sprawności i koordynacji ciała oraz równowagi psychofizycznej. Dla dorosłych to doskonały sposób na odreagowanie napięć i odkrycie radości i siły płynących z ruchu.
• Klub Małego Wakacjusza – dla dzieci w wieku od ok. 2 lat do ok. 5 lat. Na czas trwania zajęć jogi dynamicznej proponujemy najmłodszym pociechom ciekawe zabawy i przygody w Klubie Małego Wakacjusza, gdzie każdy dzień wypełniony będzie zabawami ruchowymi, muzycznymi, tanecznymi i plastycznymi.
• Zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym „Wiktoria” w Rogowie, oddalonym o 3 km od Mrzeżyna i 12 km od Kołobrzegu. Ośrodek otoczony jest sosnowym lasem, na dużym ogrodzonym terenie.
Pokoje 1, 2, 3 i 4 lub 5 osobowe standard z łazienkami; pokoje 2, 3 i 4-osobowe Lux na parterze z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, apartamenty 2-4 osobowe oraz domki drewniane przy basenie dla 6-10 osób.
Każdy pokój wyposażony jest w telewizor, czajnik bezprzewodowy, zastawę stołową, lodówkę.
• Wyżywienie jarskie: poranne lekkie śniadanie i wzmacniający napój, obfity obiad z deserem oraz ciepła kolacja w formie stołu szwedzkiego.
• Do dyspozycji gości: duży plac zabaw dla dzieci, basen, boisko do siatkówki, miejsce na grill i ognisko, pole namiotowe, dozorowany parking.
• Ośrodek dysponuje wypożyczalnią sprzętu plażowego: (leżaki, wiatrochrony) oraz wypożyczalnią rowerów.

Kadra: hatha joga z Agnieszką Grin-Walaszek i Iwoną Madej-Karetko, capoeira z Coral’em (Maciej Durak), natomiast Klub Małego Wakacjusza z Tomkiem Poniży.

Kurs rozpoczniemy kolacją 12 sierpnia o godz. 19.00, a zakończymy obiadem 18 sierpnia ok. godz. 12.00. Przyjazd od godz. 17.00.

Koszt kursu:
Miejsce w pokoju 2, 3 i 4-osobowym standard (I i II piętro):
- osoba dorosła i młodzież 10+: 1460 zł. (pakiet z jogą), 1260 zł. (pakiet z capoeira) lub 960 zł. (pakiet bez zajęć),
- dziecko 3 - 10 lat: 1050 zł. (pakiet z capoeira), 750 zł. (bez zajęć)
- dziecko 0 - 3 lata: 150 zł. bez świadczeń.

Pokój 1-osobowy - II piętro budynku:
- osoba dorosła: 1580 zł. z jogą, 1380 z capoeira, 1080 zł. bez zajęć,
- dziecko 0 - 3 lata: 150 zł. bez świadczeń.

Miejsce w pokoju 4-osobowym LUX - na parterze z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz:
- osoba dorosła i młodzież 10+: 1520 zł. z jogą, 1320 zł. z capoeira, 1020 zł. bez zajęć,
- dziecko 3 - 10 lat: 1110 zł. z capoeira, 810 zł. bez zajęć.

Miejsce w pokoju 3-osobowym LUX - na parterze z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz:
- osoba dorosła i młodzież 10+: 1535 zł. z jogą, 1335 zł. z capoeira, 1035 zł. bez zajęć,
- dziecko 3 - 10 lat: 1125 zł. z capoeira, 825 zł. bez zajęć,

Miejsce w pokoju 2-osobowym LUX - na parterze z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz:
- osoba dorosła i młodzież 10 +: 1610 zł. z jogą, 1410 zł. z capoeira, 1110 zł. bez zajęć,
- dziecko 3 - 10 lat: 1200 zł. z capoeira, 900 zł. bez zajęć,

Miejsce w 2-os. Apartamencie (sypialnia + salon) na I piętrze z balkonem:
- osoba dorosła i młodzież 10+: 1960 zł. z jogą, 1760 zł. z capoeira, 1460 zł. bez zajęć
- dziecko 3-10 lat: 1650 z capoeira, 1350 zł. bez zajęć
Przy 4 osobach w apartamencie koszt podobny jak za pokój 4 osobowy LUX.

Uwaga nowość! Domki drewniane 70 m2 dla 6 – 10 osób z 3 sypialniami, aneksem kuchennym i tarasem 6m2 przy basenie! Opis domków na
Jest to atrakcyjna oferta dla dużej rodziny lub 2 – 3 zaprzyjaźnionych rodzin.
Koszt osoby dorosłej ok. 1460 zł. – pakiet z jogą, 960 zł – pakiet bez jogi, pobyt dziecka 750 zł. Dokładna wycena po zgłoszeniu ilości osób.

• Klub Małego Wakacjusza z Tomkiem: 250 zł. za dziecko (ok. 3h kreatywnych zajęć dziennie)
• rodziny wielodzietne (pokój 4-5 osobowy minimum 2 dorosłych + 3 dzieci): 20 % zniżki na zajęcia jogi, capoeira oraz Klub Małego Wakacjusza – dofinansowanie z Fundacji.
• W przypadku udziału w dwóch naszych turnusach wakacyjnych: 6 – 12 sierpnia i 12 – 18 sierpnia zniżka 100 zł. od osoby dorosłej ćwiczącej.
• Zadatek wynosi 450 zł. od osoby dorosłej oraz 250 zł. od dziecka. Zadatek płatny najpóźniej 31 maja 2017r. Decyduje kolejność wpłat.

Rezerwacji dokonuje się poprzez wpis na listę u Agnieszki Grin-Walaszek telefonicznie lub sms-em: albo e-mail: aga@
(proszę podać imię i nazwisko, e-mail, tel. kontaktowy oraz rodzaj pokoju), a następnie wpłatę zadatku w recepcji Fundacji lub na konto:

Fundacja Zdrowie i Natura; ul. Biskupia 18, 31-144 Kraków
Idea Bank 85 1950 0001 2006 0403 2988 0002 z dopiskiem „Wakacje Rogowo 2017”

Pozostała kwota w dniu rozpoczęcia kursu.

Adres: Ośrodek Wypoczynkowy „Wiktoria” Rogowo 90, Mrzeżyno, tel. 601331040 lub 723144555.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !

Agnieszka Grin-Walaszek i Iwona Madej-Karetko oraz Maciej (Coral) Durak i Tomasz Poniży
Zbieramy na mięso dla kota Nanami chan

Zbieramy na mięso dla kota Nanami chan

Friday 29. June 2018
5 shares
Bazarek Na  psy z interwencji

Bazarek Na psy z interwencji

Monday 16. April 2018
13 shares
BIG SALE-Szybki Kiermasz
Saturday 31. March 2018
77 shares
Bazarek Claudii-oddawaj,licytuj,pomagaj :)
Thursday 31. December 2020
80 shares
Spotkanie na szczycie ogona. Mega Bazar.
Monday 31. December 2018
532 shares
zaginiony piesek
Monday 17. September 2018
16 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now