Friday, 15. December 2017, Wroclaw, Terapia samouszkodzeń

from 15. December 2017 - 9:00 till 16:00
Wroclaw
PolandWroclawDyrekcyjna 37/4750-528
Show map
27 people attending
Event description
Serdecznie Zapraszamy na jednodniowe szkolenie otwarte pt:
Terapia samouszkodzeń

Szkolenie odbędzie się 15.12.2017r. w siedzibie Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii na ul. Dyrekcyjnej 37/47 w godzinach 9.00-16.00.
W ramach szkolenia do dyspozycji uczestników pozostaje mini barek z ciepłymi i zimnymi napojami oraz kruchymi ciastkami. Każdy z uczestników po zakończonym szkoleniu otrzyma od nas Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu.
Koszt szkolenia: 390 zł.

Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję zapoznać się m.in. z tematem pracy z parą małżeńską rozważającą decyzję o rozwodzie, terapii małżeńskiej, mediacji rodzinnych, psychoedukacji i poradnictwa psychologicznego. Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które w swojej pracy stykają się ze zjawiskiem rozpadu rodziny.

Program definiuje problem autoagresji i samouszkodzeń oraz omawia metody pomocy psychologicznej osobie samouszkadzającej się. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi (warsztat), uczestnicy będą mieli okazję pracować nad studium przypadku, wezmą udział w ćwiczeniach indywidualnych i grupowych.

Program:
1. Zjawisko samookaleczenia się.
2. Definicja samouszkodzenia.
3. Samouszkodzenia w kontekście innych zachowań szkodliwych dla zdrowia.

Show me more
4. Samouszkodzenia a somatyczne przejawy uczuć.
5. Samouszkodzenia a zaburzenia pozorowane.
6. Samouszkodzenia a zachowania destrukcyjne.
7. Samouszkodzenia a „udoskonalanie ciała”.
8. Samozniszczenie.
9. Zaburzenia osobowości i tendencje do samookaleczeń.
10. Rodzaje samouszkodzeń.
11. Zachowania autoagresywne a seksualność człowieka.
12. Samouszkodzenia u osób niepełnosprawnych.
13. Źródła i funkcje samouszkodzeń.
14. Funkcje samouszkodzeń związane z radzeniem sobie z emocjami. Regulacja napięcia i lęku. Radzenie sobie ze złością i gniewem. Unikanie. Zogniskowanie bólu.
15. Funkcje samouszkodzeń związane z regulacją JA. Poczucie autonomii i kontroli. Radzenie sobie z dysocjacją i depersonalizacją.
16. Funkcje samouszkodzen związane z radzeniem sobie z własnymi doświadczeniami. Wyrażanie wobec siebie własnych doświadczeń. Ponowne przezywanie urazu.
17. Funkcje samouszkodzeń związane z karaniem własnej osoby i byciem ofiarą. Karanie się . Oczyszczenie. Karanie prześladowcy. Radzenie sobie z dezorientacją sferze seksualnej.
18. Funkcje samouszkodzeń związane z relacjami z ludźmi. Komunikacja. Karanie innych. Wywieranie wpływu na zachowanie innych.
z przyczynami samouszkodzeń.
20. Pomoc psychologiczna osobom samouszkadzającym się.
21. Leczenie psychiatryczne.
22. Zapobieganie samouszkodzeniom.

Szkolenie poprowadzi:
Agnieszka Juszczyk-Mirek - biegły sądowy w zakresie psychologii klinicznej dzieci i dorosłych oraz seksuologii, psycholog kliniczny, psychoterapeuta systemowy, certyfikowany interwent kryzysowy Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, superwizor i trener Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej. Specjalizuje się w diagnozie i opiniowaniu ofiar i sprawów gwałtów, molestowania i innych przestępstw seksualnych. Współpracuje w zakresie opiniowania z sądami we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Kłodzku, Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim. Kwalifikacje i doświadczenie w obszarze opiniowania, oceny zeznań świadków, diagnozy psychologicznej i seksuologicznej, typowania sprawców, psychologii sądowej i seksuologii sądowej zdobywała w trakcie studiów i szkoleń specjalitycznych: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Ekspertyz Sadowych im. Prof. Jana Sehna w Krakowie, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Fundacja Dzieci Niczyje, oraz na licznych konferencjach i szkoleniach Sekcji Seksuologii Sądowej Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Pracowni Seksuologii Klinicznej i Społecznej Instytutu Psychologii UAM w Poznaniu. Prowadzi interwencję kryzysową, psychoterapię systemową indywidualną, grupową, terapię rodzin i par, zajęcia psychoedukacyjne i szkolenia. Pracuje w ujęciu systemowym z rodzinami z zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami psychosomatycznymi. Specjalizuje się w terapii zaburzeń lękowych, depresyjnych, psychotycznych, psychoterapii zaburzeń seksualnych, zaburzeń ASD I PTSD. Prowadzi sesje debriefingowe Critical Incident Stress Debriefing (CISD) dla specjalistów zajmujących się zawodowo ratownictwem i interwencją kryzysową oraz ofiar, grup dotkniętych kryzysem. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, International Critical Incident Stress Foundation (ICISF), International Association for Suicide Prevention (IASP). Pracuje w kilku Poradniach Zdrowia Psychicznego. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe w zakresie Seksuologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, oraz w CMKP Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii w Warszawie. W zakresie umiejętności psychoterapeutycznych kształciła się także w Szkole Terapeutycznej Psychoterapia Systemowa Indywidualna i Rodzinna WTTS (kurs podstawowy i kurs zaawansowany), Terapia Rodzin - Polski Instytut Ericksonowski, Terapia Małżeństw i Par - Polski Instytut Ericksonowski, Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Warszawie, Studium metod pracy z ofiarami przemocy seksualnej, ich rodzinami i opiekunami - Fundacja Dzieci Niczyje, Studium Opiniowania Psychologiczno-Sądowego - Fundacja Dzieci Niczyje, Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Zakład Seksuologii Medycznej i Psychoterapii.

Zapraszamy do zapisów pod numerem telefonu: 71 332 36 70
lub na naszej stronie

Saturday, 30. September 2017, Poland, Szukamy domu dla Bruni! FeLV +

from 30. September 2017 - 20:00 till 23:00
Show map
18 people attending
Event description
OGŁOSZENIE GRZECZNOŚCIOWE
Koteczka Brunia, burasia z nosicielstwem FeLV (białaczka) bardzo pilnie potrzebuje domu ! Od pół roku w małej, ciemnej łazience ! Nie może dłużej tu zostać. Brunia pochodzi z praskiego, kiedyś zakoconego podwórka i jest jedyną ze stada, której udało się przeżyć do dziś.

Karmicielka – Pani Danuta poznała Brunię latem 2011 r., kiedy miała już około 2miesięczne kocięta. Kotka została wysterylizowana, a jej dzieci znalazły dobre domy. Brunia – wtedy zdrowa - wróciła do stada. Koty na podwórku zaczęły chorować… Nie udało się ich uratować pomimo leczenia.

Brunia zachorowała w 2012 roku. Zdiagnozowano kocią białaczkę. Miała trudno gojące się nadżerki na dziąsłach. Ułatwieniem w leczeniu było jednak to, że Brunia nie była już taką dzikuską i Karmicielka mogła ją wozić do lecznicy. Była jakiś czas w szpitaliku.
I udało się – leczenie zadziałało. Niestety kotka wróciła do piwnicy. Ciężko opisać całą smutną historię Bruni. Przez kolejne lata raz było lepiej, raz gorzej.

W 2014 roku był nawet epizod z domem tymczasowym, ale chyba zabrakło wzajemnego zrozumienia i cierpliwości - po miesiącu Brunia (wbrew logice) wróciła do zimnej, brudnej, mokrej piwnicy.

Ale zimno i złe warunki, a do tego brak odporności to zguba dla Bruni ! We wrześniu 2016 koteczka znowu bardziej chorowała. Pani Danuta mająca w maleńkim mieszkaniu inne – zdrowe koty umieściła Brunię tymczasowo w łazience. Potem kocina znów była przez chwilę w piwnicy… Od listopada Karmicielka, nie mając już sumienia tak narażać kotki zabrała ją do wspomnianej łazienki, będącej jedyną możliwością izolacji od pozostałych kotów.

Jednak Brunia nie może stale przebywać w maleńkiej, ciemnej łazience ! To już 6 miesięcy w ciemnościach ! Widać że jest jej dobrze w domu i zachowuje się tak jakby całe życie w nim była. Jest grzeczniutka, spokojna, korzysta z kuwety i bardzo lubi bawić się wędką, tylko czasami skarży się jak dłużej zostaje sama, wtedy jest rozgadana, prosi o zainteresowanie.

Brunia potrzebuje człowieka, ale musi mu najpierw zaufać. Każdy wie, że na to potrzeba nieco więcej czasu niż miesiąc… Byłoby też dobrze, gdyby Brunia znalazła się w miejscu z innym białaczkowym kotem (jest bardzo przyjazna do kotów) Pani Danuta uważa, że wtedy szybciej oswoiłaby się w nowym miejscu, bo wiedziałaby ze inny kotek jest bezpieczny i ona też nie musi się bać. (Brunia zabierze ze sobą swoje legowisko, kocyk, zabawki, bo to są znajome zapachy.)

Show me more

Jeżeli Ktoś znajdzie miejsce dla biednej Bruni (naprawdę bardzo na to liczymy), to
początkowo Pani Danusia chętnie włączy się w aklimatyzację by ułatwić oswojenie z nowym otoczeniem. Może znajdzie się chociaż tymczasowy dom na długi czas…

Brunia bardzo czeka na dobry, spokojny dom w Warszawie lub bliskich okolicach – dom niewychodzący ! Chętnie z innym kotem białaczkowym.

Wymagamy podpisania umowy adopcyjnej.

W sprawie informacji i adopcji prosimy o kontakt:

tel. 609 776 794 albo 693 398 106

mail dtumagdy@gmail.com
Sua namorada sabe que você é solteiro?
Friday 31. May 2024
2511 shares
WwwSex
Thursday 18. July 2019
21 shares
NakedGirls
Wednesday 17. July 2019
31 shares
ShemaleSex
Tuesday 16. July 2019
19 shares
Man and Woman have sex with a horse *** horse
Tuesday 16. July 2019
19 shares
Indian *** Sexvideos
Tuesday 16. July 2019
13 shares
**** Women Videos Mobile Android
Tuesday 16. July 2019
8 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now