Friday, 18. August 2017, Warsaw, Dave Phillips - Warszawa // Pogłos

from 18. August 2017 - 20:00 till 23:00
Warsaw
PolandWarsawBurakowska 12
Show map
32 people attending
Event description
Dave Phillips | dp
Polska trasa koncertowa

Start 20:00
Wejście: 10,00 zł

Dave Phillips/dp
(ur.1969 r. w Zurychu.)
Aktywny od 1987 r. szwajcarski muzyk i artysta multimedialny. Współzałożyciel grupy FEAR OF GOD, członek SCHIMPFLUCH-GRUPPE, PERVERTS IN WHITE SHIRTS i DEAD PENI. Jego nagania pojawiły się na blisko 150 albumach. Przez 30 lat działalności dał ponad 500 koncertów w 40 krajach (m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Nowej Zelandii, Australii, Japonii).
Jego bezkompromisowe, efektowne występy stanowią połączenie bruityzmu, muzyki konkretnej i tradycji muzyki industrialnej.
W ramach polskiej trasy koncertowej, Dave Phillips na każdym z koncertów będzie prezentował jeden z trzech typów performensów:
1) "Video Action" - dopracowywany przez 15 lat audiowizualny występ przedstawiający filozofię twórcy zbudowaną wokół koncepcji 'humanimal';
2) "Live Action" - dynamiczny, improwizowany występ o charakterze rytualnym. Głos, elektroakustyka, elektronika;
3) "Field Recordings" - odtwarzana na żywo kompozycja zbudowana w oparciu o nieprzetworzone nagrania terenowe zbierane przez artystę podczas licznych podróży;


Show me more
Koncerty artysty to niepowtarzalne doświadczenie, które pozostawia po sobie trwały ślad w odbiorcach.

Zapraszamy.

Odnośniki:
Goście specjalni:
PUDERN
Pudern to jeden z nielicznych projektów odnoszących się do odłamu noise, Harsh Noise Wall. W 2016 roku wydał swój pierwszy split z legendarnym Francuskim projektem Vomir.
Podczas swoich występów prezentuje czystą brutalność z minimalizmem.
Pudern to też AYYA (PAN/FCOU).

Odnośniki:

PURGIST
Projekt utrzymany w stylistyce harsh noise stanowi rozwinięcie i sprecyzowanie poprzedniego przedsięwzięcia Dawida Kowalskiego, tj. SLEEP SESSIONS (aktywny w latach 2005-2013). PURGIST poświęcony jest eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych, cyfrowych artefaktów i szczątkowej melodyki.

Odnośniki:MAAAA
Współczesna muzyka konkretna, oparta na zniszczonych pętlach taśmowych, wzmocnionych dźwiękach obiektów fizycznych oraz nagraniach terenowych, przyprawiona odrobiną ostrego hałasu. Projekt MAAAA, pochodzący z Karelii leżącej na granicy Rosji z Finlandią, funkcjonuje na scenie muzyki noise od ponad dekady. Jego twórcą jest Sergei Hanolainen. Na początku działalności projekt był punkowym kolektywem, w skład którego wchodziło do 10 gościnnych wykonawców. Obecnie jest to przedsięwzięcie solowe.

Odnośniki


Patronat:
harshnoise.org
Nowamuzyka.pl
FYH
Skąd ten noise
Nieregularnie relacjonowana temperatura hałasu.
Trzy szóstki
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now