Saturday, 18. November 2017, Warsaw, Akademia Wiedzy i Sztuki Rozwoju - NADA YOGA Vidyalaya

from 18. November 2017 - 0:00
till 19. November 2017 - 19:00
Warsaw
PolandWarsaw
Show map
11 people attending
Event description
N A D A Y O G A VIDYALAYA
Akademia Wiedzy i Sztuki Rozwoju poprzez Muzykę

O Nada Jodze (Naad Yoga - Indie Płn, Nada Yoga - Indie Płd) można przeczytać tu:

W listopadzie 2017 roku w Warszawie ruszy "Nada Joga Vidyalaya", czyli Akademia Nauk i Sztuki Nada Jogi. Jednak zapisy i przedpłaty ruszają teraz i prosimy o przemyślane deklaracje do połowy września.

Nauka będzie podzielona na 12 seminariów przez okres około półtora roku, opierając się na założeniu potrzeby rozwijania się dzięki muzyce. Ta szkoła “muzycznej ewolucji” będzie pierwszą w Polsce. Seminaria będą odbywały się w weekendy (tak jak zwykle były organizowane kursy Nada Jogi) mniej więcej co 4-6 tygodni. Rozpoczną się od kursu podstawowego, potem poziomy zaawansowanych studiów i 5 zjazdów dla pogłębienia tej starożytnej nauki.

Nada Joga to joga dźwięku. Wszystkie doświadczenia mają swój dźwięk - niezależnie od tego, czy wyrażają się głośno czy nie - a opanowanie tego dźwięku wewnątrz nas pozwala nam kształtować nasze doświadczenie.

Jeśli usłyszymy wyrażenia własnego umysłu i duszy, to co nimi powoduje, możemy wejść głębiej w ten proces kiedy on się dzieje i kierować nim. Kiedy komunikujemy się z naszym wewnętrznym doświadczaniem w jego języku – czyli brzmieniem emocji, z wibracją, tonem i rytmem - staje się ono podatne na nasze wpływy. Wpływając na nasze wewnętrzne doświadczenie, określamy sposób, w jaki wyrażamy się w świecie zewnętrznym.

Nada Joga jest nieustannym procesem wchodzenia do wewnątrz i na zewnątrz poprzez słuchanie i wyrażanie: jest to dźwięk, który dostarcza mapę, punkty odniesienia, dzięki którym poznajemy doświadczenie własne i innych.


Show me more
Jeśli podążamy ścieżką dźwięków do wewnątrz wystarczająco daleko, możemy śledzić ich ekspresję z powrotem do źródła ich pochodzenia - pierwotnej energii wibracji, zdolnej zamienić się w cokolwiek: wibracji, która w rzeczywistości jest źródłem wszystkiego - Stwórca i Stworzenie. Nada Joga odkrywa rzeczywistość w świadomości i budzi ten potencjał.

Gdy dusza usłyszy i pozna jedność siebie, wszechświata i Stwórcy, odkrywa swoją prawdziwą naturę i z nią współgra. Pamięć duszy o tej pełnej prawdzie delikatnie przypomina umysłowi, aby był szczęśliwy, co z kolei uwalnia zdolność organizmu do bycia zdrowym.
To dostosowanie do jedności wszystkich rzeczy pozwala osobie się rozwijać, ponieważ nie ma już stresu. Po prostu jest prawda o tym, co jest, a osoba, która zdała sobie sprawę z tego, może po prostu w pełni być. Potrzeba tylko słuchania dźwięku życia w całej subtelnej odmianie i umożliwienia sobie ekspresji działania, tam gdzie jest to konieczne, aby przywrócić równowagę dla dobrego samopoczucia i sukcesu.
Nasza zdolność komunikowania się zarówno ze sobą nawzajem, jak i z naszą wewnętrzną emocjonalną rzeczywistością, ma silny wpływ na nasze losy i dobre samopoczucie, a przez to, na możliwość dotarcia do naszego połączenia duszy z Nieśmiertelnym Nieznanym. Nada Joga prowadzi do istoty komunikacji. Daje pozaintelektualne zrozumienie i posłuszeństwo wobec wyższego ja, wytwarzając obfitość piękna w twoim doświadczeniu życia i uzdrawiając rany nieporozumień.

Zapraszamy do półtorarocznej szkoły Nada Jogi gdzie będziemy odkrywać 4 aspekty tej drogi poznania:
1. Uzdrawianie wrażeń i emocji poprzez rezonans drgań fali dźwiękowej w ciele fizycznym.
2. Ćwiczenie jakości głosu, oddechu, pojemności energetycznej.
3. Elementy Klasycznej muzyki indyjskiej: rytm, ragi, nauka gry na harmonium i komponowanie pieśni.
4. Duchowe aspekty rozwijania wyższych wartości za pomocą określonych uczuć i nastrojeń.

Jest to system skoncentrowany na praktyce, dający możliwość rozwijania zdolności uzdrawiania siebie poprzez działanie własnego głosu i uczenia się, jak uzyskiwać głębszą umiejętność słuchania. Słuchanie, śpiew i cisza są trzema kluczowymi elementami, bez których ekspresja jest niemożliwa.
Być mistrzem swoich myśli oznacza uczyć się sztuki komunikacji. Wiedząc, co powiedzieć, kiedy to powiedzieć i co również, jak to powiedzieć. Uczymy się rozumieć stosowaną naukę terapii dźwiękowej i badać, jak głęboko wpływa na nasze myśli, słowa i emocje ...
Korzystając z technik i praktyk starożytnej indyjskiej Nada jogi, odkrywamy moc dźwięku, odwzorowując dynamikę swojej ekspresji i doświadczając swego wewnętrznego brzmienia.

Nauka Nada jogi pozwala uzyskać głębię wiedzy o praktycznych mechanizmach tej dyscypliny i opanować kompozycję życia. Techniki mogą być zastosowane dla siebie, aby przezwyciężać słabości, lub być wykorzystane do pomocy innym w terapii dźwiękiem.
Podczas tego procesu angażujemy elementy fizyczne i niefizyczne, otrzymujemy techniki do praktykowania i opanowania. Kiedy wiedza staje się doświadczeniem dopiero wtedy zaczynamy doceniać to, co naprawdę może zdziałać dźwięk.

Podczas kursu:
opanuj techniki słuchania
poczuj moc swojego brzmienia
dowiedz się co to jest terapia dźwiękiem?
Jak dźwięk uzdrawia?
Jak dostroić swoje istnienie
Poznaj swoje impulsy
Balans lewego i prawego ucha to balans półkul mózgowych
Twój wewnętrzny rytm i własna częstotliwość (wysokość) dźwiękowa
Prana i puls

Każdy uczestnik będzie musiał nabyć instrument najdalej do 3 zjazdu: harmonium (lepiej) lub organy elektryczne (niezbyt zalecane), jako że część zajęć poświęcona będzie wykorzystaniu instrumentów i grze na harmonium. Pomagamy przy grupowym zamówieniu harmonium kiedy zbierze się grupa min.8 osób które opłacą kurs.

Dwanaście weekendów jest podzielone na dwa okresy:
1) kurs podstawowy + sześć zaawansowanych seminariów
2) pięć seminariów głębszego wglądu i pracy

TERMINY:

18/19. XI. Nov 2017 - Vidyalaya 1° PODSTAWY

13/14. I. Jan 2018 - 2° problem gniewu i depresji.

24/25. II. Feb 2018 - 3° problemy z energia seksualna, sublimacja i kanały boczne

7/8. IV. April 2018 - 4° Dasha Parami, Ghita, Alankara

26/27. V. May 2018 - 5° Dasha Parami, Ghita, Alankara

7/8. VII. July 2018 - 6° Dasha Parami, Ghita, Alankara

22/23. IX. Sept 2018 - 7° Dasha Parami, Ghita, Alankara

1/2. XII. Dec 2018 - 8° Serce Nada Jogi - wysoki poziom

19/20. I. Jan 2019 - 9° Serce Nada Jogi - wysoki poziom

2/3. III. March 2019 - 10° Nada Joga jako muzyczny rozwój

20/21. IV. April 2019 - 11° Nada Joga jako muzyczny rozwój

1/2. VI. June 2019 - 12° Jak komponowac poezje i piesni wg Nada Jogi

PROGRAM szczegółowy wysyłamy zainteresowanym na e-mail.

Ten kurs jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i już działających terapeutów dźwiękiem.

Długoterminowa deklaracja udziału procentuje nie tylko nabyciem wiedzy i umiejętności, lecz również przynosi transformację na wielu poziomach. Grupowe zgłębianie samopoznania i tematów zawartych w programie pomaga wzmocnić wzajemne relacje przyjaźni i zaufania.
Tylko przez "Nada Jogę Vidyalaya", student Nada Jogi może być odpowiednio przeszkolony w tej znakomitej praktyce i zebrać wszystkie komponenty doświadczenia oraz wiedzę, aby kontynuować ją samodzielnie. W przeciwnym razie, mimo entuzjazmu i chęci do praktykowania po podstawowych i zaawansowanych kursach zaliczonych tylko w jeden lub dwa weekendy, uczeń nie jest w stanie właściwie dalej się rozwijać i nie wie, gdzie znaleźć potrzebne informacje, ani co robić w domu, co niestety może skończyć się porzuceniem tej wspaniałej praktyki ...

KOSZT za 12 weekendów = 24 dni zajęć grupowych od g. 10-19 + 2 prywatne lekcje dla każdego z Was + materiały drukowane w pakiecie (oraz sala, przelot i pobyt prowadzącego):
*1500 euro wpłacone jednorazowo do 10.09.2017.
**1600 euro w 2 ratach po uprzednim porozumieniu na priv.
***dodatkowo student musi koniecznie kupić instrument - przy wcześniejszym zgłoszeniu pełna informacja i pomoc w zakupie.
konto do przedpłaty podajemy mailem.

ZAPISY i szczegółowe INFO w Polsce:
Agnieszka: 604 946 919, ovska@wp.pl

ORGANIZATOR:
Stefano Manfrin -
Stowarzyszenie Kulturalne: Associazione Centro Studi Saraswati
część pożytków z kursów jest regularnie przekazywana na utrzymanie sierocińców w Indiach.
Targi fryzjerskie Hair Forum Poland 2017

Targi fryzjerskie Hair Forum Poland 2017

Saturday 21. October 2017
87 shares
Rentowny Hotel
Friday 27. October 2017
4 shares
SSIDD Conference 2017 Warsaw, October 25-27
Wednesday 25. October 2017
5 shares
Kurs z Dzigme Rinpocze w Warszawie (8-10 września)
Friday 08. September 2017
113 shares
Ekoflota - 2017
Friday 06. October 2017
31 shares
Major MA DOM!
Friday 15. December 2017
53 shares
Wyrwane z rąk pseuducha 9 ogonków.
Friday 25. August 2017
48 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now