Saturday, 02. September 2017, Ołuzna, Konsultacje treningowe z Karoliną Szaszkiewicz.

from 02. September 2017 - 10:00
till 03. September 2017 - 20:00
Ołuzna
PolandOłuznaOłuzna 2278-120
Show map
7 people attending
Event description
Serdecznie zapraszamy na konsultacje trebningowe z Karoliną Szaszkiewicz - trenera II klasy Polskiego Związku Jeździeckiego.
Konsultacje zaplanowane są jako zajęcia dwudniowe podczas,których każdy z uczestników miałby szansę uczestniczyć w trzech treningach. Czas trwania treningu: 60 minut .
Zajęcia przeznaczone są dla jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania, dla tych,którzy szlifują swój warsztat jak również dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ujeżdzeniem lub skokami przez przeszkody.
Treningi będą nastawione na indywidualne problemy i potrzeby poszczególnych jeźdźców.
Zajmiemy się tym wszystkim co dla Was jest istotne i nad czym chcielibyście popracować.

O TRENERZE SŁÓW KILKA )
KAROLINA SZASZKIEWICZ
Trenuje ludzi od 25 lat. Urodziła się w Stadzie Ogierów Książ, wychowała w Stadninie Koni Moszna. Przez lata czynna zawodniczka dyscypliny skoków. Najpierw reprezentowała barwy LKJ Moszna, następnie KJ Okoły, klubu który powstał przy Stadninie Koni Drei W w Okołach. Była to pierwsza prywatna stadnina koni w Polsce, nastawiona na hodowlę, sport i sprzedaż koni o najlepszych światowych rodowodach.
W 2000 roku Karolina zdobyła tytuł instruktora sportu PZJ.
W 2014 ukończyła ze stopniem bardzo dobrym podyplomowe studia jeździeckie, co dało jej uprawnienia trenera II klasy PZJ.
Przez wiele lat pracy jako instruktor, z czasem trener, przygotowywała pary do startów w zawodach jeździeckich. Jednak jej największą pasją jest sam proces nauczania, praca z jeźdźcami i końmi na każdym etapie umiejętności jeździeckich. Jej „konikiem” jest prawidłowy dosiad i praca z ciałem. Uważa, że jest to jedyna możliwa droga do porozumienia się z koniem. Szczególnie lubi pracować z jeźdźcami metodą opartą na klasycznym dosiadzie, zmodyfikowaną na przestrzeni lat i własnych doświadczeń tak, by wszystko jak najbardziej uprościć i nazwać. Prawidłowa praca dosiadu , zrozumienie biomechaniki ,anatomii ciałai psychologii konia jest absolutnie jedyną właściwą drogą wyjścia do wszelkich innych metod rozmowy, pracy, współpracy i zabawy człowieka z koniem.
Uważa, że nie ma złych koni ani złych jeźdźców, są tylko instruktorzy, którzy sami źle zostali nauczeni. Przez to powielają swoje błędy w pracy z uczniami. A to skutkuje niewłaściwą pracą z koniem, co w wielu przypadkach kończy się narowami, kontuzjami lub wypadkami. By tego uniknąć powinniśmy się wszyscy nieustannie szkolić i słuchać ludzi, którzy mają od nas większe doświadczenie. Sama jeździ na wiele klinik i konsultacji z doświadczonymi jeźdźcami i trenerami światowej sławy.
Karolina przez 6 ostatnich lat prowadziła w Warszawie stajnię rekreacyjną. Przy okazji stajni powstała Szkoła Jazdy Konnej Hippica Varsovia. HV może pochwalić się ponad 150 uczniami, którzy systematycznie jeżdżąc podnosili swoje umiejętności i kwalifikacje. Wśród sukcesów szkoły są m.in. wielokrotnie zdobywane Brązowe i Srebrne Odznaki Jeździeckie PZJ, liczne udziały w zawodach regionalnych skokowych i ujeżdżeniowych, w przeważającej większości przypadków zawodnicy zdobywali miejsca na podium. Poza tym HV wypuściła „w świat” liczną grupę instruktorów bardzo dobrze przygotowanych do propagowania idei porządnego dosiadu i przyjaznej pracy z koniem.
Aktualnie HV zmieniła formę działalności. Aby zwiększyć „pole rażenia” Karolina organizuje w wielu stajniach w całej Polsce szkolenia. Zawsze mottem przewodnim tych spotkań jest intensywna nauka jazdy konnej, ze szczególnym uwzględnieniem dosiadu opartego na znajomości anatomii i psychiki jeźdźca i konia, zawsze pamiętając o szacunku dla konia.

Show me more
Koszt dwudniowych trenigów -420 zł
Mozliwość zakwaterowania jezdzca i konia.
Możliwośc wzięcia udziału jako słuchacz-50/dzień
Zapraszamy serdecznie.
Odwiedzę Kołobrzeg w 2017 roku
Sunday 31. December 2017
125 shares
Konkurs na biskupa w Sianożętach
Friday 07. December 2018
6 shares
Funkcito com Dose Dupla de Tequila
Friday 15. September 2017
47 shares
Maluma En Cordoba 25/11/2017
Saturday 25. November 2017
6 shares
Windy City Pride Bowling League Registration
Tuesday 29. August 2017
7 shares
Sebastian Riedel & CREE - Dublin
Friday 20. October 2017
6 shares
Volunteer at 2nd Annual Camel City Bikefest!
Saturday 09. September 2017
4 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now