Saturday, 19. August 2017, Białystok, Kino plenerowe: Furman śmierci – z muzyką na żywo Bart Ni

from 19. August 2017 - 21:00 till 23:00
Białystok
PolandBiałystokLegionowa 515-281
Show map
169 people attending
Event description
Dkf Gag, wspólnie z Białostocki Ośrodek Kultury, zapraszają wszystkich fanów dobrego kina na letnie pokazy w plenerze! Podczas wakacyjnych wieczorów zaprezentujemy Białostoczanom i odwiedzającym nasze miasto turystom filmy poszerzające naszą percepcję sztuki filmowej, świata, człowieka i muzyki! Widzów zachęcamy do zabrania ze sobą koców, śpiworów i karimat (noce bywają chłodne) oraz korzystania z baru klubu FAMA. Mamy nadzieję, że jak co roku, spotkamy się w bardzo licznym gronie!

19 sierpnia 2017, godz. 21.00 zapraszamy na Kino Plenerowe, czyli pokaz filmu FURMAN ŚMIERCI z muzyką na żywo Bart Ni
Miejsce: plac przed Białostockim Ośrodkiem Kultury, ul. Legionowa 5.
Wstęp wolny!

Furman śmierci
Nakręcony w 1921 roku przez Victora Sjöströma „Furman śmierci” uznawany jest za jeden z najważniejszych obrazów w historii kinematografii. Powstał w oparciu o powieść Selmy Lagerlöf „Niewidzialny woźnica” z 1912 roku.
Fabuła oparta jest na szwedzkiej legendzie, zgodnie z którą osoba, która umrze o północy w Sylwestra, staje się furmanem wozu Śmierci i przez rok będzie zajmował się transportem dusz zmarłych. Bohaterem filmu jest alkoholik David Holm. Podczas sylwestrowej nocy upija się na cmentarzu i traci przytomność. Nawiedza go wtedy duch, który informuje bohatera, że przez następny rok będzie on pełnił obowiązki furmana śmierci, przewożącego dusze zmarłych. Holm zaczyna wspominać swoje życie, cierpienia, jakie zadał swoim bliskim, przede wszystkim siostrze Armii Zbawienia Edit, która przez lata starała się wyciągnąć go z nałogu, a obecnie umiera na gruźlicę, której nabawiła się od Holma. Bohater postanawia zmienić swoje życie, obiecuje poprawę i wraca do rodziny…
Filmem inspirowali się m.in. Fritz Lang i Friedrich Wilhelm Murnau, wywarł on też wpływ na kolejne pokolenia reżyserów – Ingmara Bergmana w „Siódmej pieczęci” i Stanleya Kubricka w „Lśnieniu”.

Bart Ni
(electro | ambient | trip-hop | experimental)
Bartosz Niedźwiecki to muzyk, producent muzyczny, multiinstrumentalista, lider zespołu Overdriven Group i założyciel nowego kolektywu Imagery. Choć wywodzi się ze sceny alternatywnej, wielokrotnie nawiązywał współpracę z muzykami ze sceny jazzowej, odwołując się do tego gatunku m. in. w muzyce Overdriven Group. Ostatnimi czasy współpracuje także z muzykami klasycznymi, sam natomiast skupia się na szeroko pojętej elektronice oraz muzyce ambientowej i eksperymentalnej, do której dotychczas sporadycznie odwoływał się w swoich projektach. W kolejnym muzycznym wcieleniu, jako Bart Ni, zaprezentuje muzykę stworzoną specjalnie na potrzeby niemego filmu. Do współpracy zaprosił muzyków, z którymi tworzy swoje dwa pozostałe składy: Marcina Adamczuka (Overdriven Group), który zagra na gitarze oraz Igę Martę Ludkiewicz (Imagery), która zagra na wiolonczeli. Sam Bartosz zajmie się elektroniką: syntezatorami, padami i efektami.
Cyntuś - Adoptowany! <3

Cyntuś - Adoptowany! <3

Wednesday 31. January 2018
22 shares
Cudowny Wirus znalazł DOM!

Cudowny Wirus znalazł DOM!

Monday 28. October 2019
22 shares
Nuru szuka domu!
Wednesday 02. December 2020
23 shares
Robercia bardzo potrzebuje domu
Saturday 25. January 2020
21 shares
Arab, malutki piesek już w domu
Thursday 23. August 2018
9 shares
Wasyl - piękny, ale bezdomny :(
Thursday 28. February 2019
15 shares
Bolo szuka domu na zawsze!
Thursday 12. April 2040
12 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now