Friday, 04. May 2018, Wroclaw, Silesia CUP 2018 - International Lacrosse Tournament

from 04. May 2018 - 17:00
till 06. May 2018 - 18:00
Wroclaw
PolandWroclaw50-107
Show map
78 people attending
Event description
[ENGLISH VERSION]
We already know! The next Silesia (9th edition) will last three days and will take place on 4–6 May 2018. There will also be a referees camp a day before.

Like in normal life, while preparing last tournament we had tons of doubts. We couldn't decide on whether to keep the tournament as it was - 'calmed and reLaxed' or to focus on the details which are not that spectacular. But now we know the answer.

Let's be reLaxed and focused on the details. Let's go to the next level of the game and stay chilled out.

We organize this tournament for you Guys, so we would really appreciate your hints and feedback. Please, fill out this short survey about past and future Silesia. Survey is in here: . If you have any questions - just let us know.

Preparations for next tournament start now. Follow us for more information!

Thank you and see you!
Silesia Cup - Organization Team

[POLSKA WERSJA]

Show me more
My już wiemy! Następna Siesia (dziewiąta już edycja) będzie wydarzeniem 3-dniowym i odbędzie się w dniach 4–6 maja 2018 roku. Poprzedzać ją będa warsztaty sędziowskie, dzień wcześniej.

Jak w normalnym życiu, w czasie przygotowań i organizacji turnieju miotały nami moce i wątpliwości. Nie wiedzieliśmy czy zachować niepowtarzalną atmosferę Silesii i iść w "Keep Calm & reLax" czy jednak przyłożyć większą wagę do szczegółów, które już nie są takie spektakularne. W tym roku znamy odpowiedź na to pytanie.

Zróbmy to i to. Połączmy te dwie rzeczy i zróbmy najlepszy turniej lacrosse pod słońcem, w tej części Europy!!

Robimy to dla Was i dlatego prosimy Was o wskazówki. Wypełnijcie proszę bardzo krótką ankietę nt. poprzedniej Silesii i tego jak widzicie przyszłoroczną edycję. Ankieta znajduje się pod linkiem: i jest w języku angielskim. W razie czego - jesteśmy do zwrotne zbieramy do końca maja.

Przygotowania zaczynam już teraz i będziemy Was informować na bieżąco.

Dziękujemy i zapraszamy!
Silesia Cup - Organizatorzy
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now