Monday, 30. March 2020, Marki, POMÓŻ EWIE pokonać raka

from 30. March 2020 - 19:00 till 22:00
Marki
PolandMarki05-260, 05-261, 05-270
Show map
70 people attending
Event description
Nie udało się zebrać funduszy potrzebnych na zakup leku.
Ewa zmarła 24 września 2017 r. 😢 [^]
----------------


Mam na imię Ewa. Mam 62 lata.
5 lat temu usłyszałam od lekarza: „Ma pani nowotwór szpiku kostnego”
Od tamtej chwili mój świat zamienił się w nieustanną walkę o zdrowie i życie. Leczenie rokowało dobrze. Kolejne dawki chemii przynosiły wyraźną poprawę samopoczucia. Była nadzieja.
Niestety moja wiara w dalsze, skuteczne leczenie została mi odebrana.
Lekarze wycenili je na 300 tysięcy złotych – tyle kosztuje nie refundowany lek, mogący zwalczyć szpiczaka mnogiego i sprawić, że będę mogła dalej żyć..
Przez wiele lat starałam się pomagać innym. Mimo choroby, kiedy tylko czułam się dobrze pomagałam nadal. Teraz sama jestem w potrzebie i proszę o pomoc. Wciąż mam nadzieję, że ktoś usłyszy moją prośbę i otrzymam wsparcie.
Nigdy nie przypuszczałam, że będę musiała szukać pomocy dla siebie.
Przed laty podjęłam trudną i odpowiedzialną decyzję. Otworzyłam swoje serce dla dwóch osieroconych dziewczynek. Nie mogłam patrzeć obojętnie na ich los. Widziałam ich smutne oczy tęskniące za prawdziwym domem. Kto miał się nimi zająć i dać im szansę na lepsze życie, jak nie ja? Dziś obie, wtedy jeszcze tak małe, są już dorosłe i ułożyły sobie życie. Jaki los czekałby na nie gdyby pozostały w sierocińcu?
Bardzo kocham zwierzęta. Nigdy nie byłam obojętna na ich los. Do dzisiaj pomagałam i przez lata przygarniałam koty i psy, które skazane były na życie w schronisku. Do dziś walczę o ich zdrowie i martwię się, gdy któreś z nich zachoruje.
Jednak teraz, gdy stoję przed perspektywą śmierci, wobec braku funduszy na sfinansowanie leczenia, które daje nadzieję na życie, tracę już siły, nie potrafię upominać się o siebie. Pomimo tego, iż przeszłam kilkukrotne chemie i każdy dzień rozpoczyna się od silnej dawki leków uśmierzających ból, nadal staram się pracować i odprowadzam składki do ZUS i to podwójnie, zarówno z emerytury jak i z działalności, którą pomimo ciężkiej choroby, staram się prowadzić.

Show me more
Bo leczenie kosztuje. I to wcale nie mało.
Potrzeba aż 300 tysięcy złotych….
Leki, które mogą uratować mi życie są drogie i niestety nie są refundowane (Darzalex, Pomalidomid, Kyprolis). Czy życie ludzkie można przeliczyć na pieniądze?
Tak po ludzku jest mi smutno, bo gdyby nie było leku, to musiałabym pogodzić się z wyrokiem. Ale lek istnieje, a moje Państwo nie chce mi pomóc - cały czas słyszę, że priorytetem władzy jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Niestety, to tylko puste słowa. Bardzo boleśnie się o tym przekonałam, bo nawet Ministerstwo Zdrowia odesłało mnie z przysłowiowym kwitkiem.
Nie stać mnie na takie drogie leczenie. Nie jestem w stanie zdobyć takiej sumy, dlatego z pokorą zwracam się do Was z prośbą o pomoc w zdobyciu leku, dzięki któremu będę mogła jeszcze pomagać innym i cieszyć się życiem. Chcę także zobaczyć jeszcze nasze polskie morze, za którym tęsknię każdego dnia.
Czy spełni się moje marzenie?
Nie chcę też osierocić mieszkających ze mną zwierząt. Co się z nimi stanie gdy mnie już nie będzie?
Bardzo dziękuję za zrozumienie.
_____________________________
Kochani!
Zbliża się czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym, jeśli jeszcze nie wiecie, co zrobić ze swoim 1% z podatku, podpowiadam i proszę gorąco - przekażcie go na moje dalsze leczenie. Każda złotówka się liczy. Wasza pomoc jest bezcenna!
Z góry dziękuję Wam za każdy gest wsparcia, który pomoże mi funkcjonować w chorobie. Jest to szansa na życie. Lekarze są pewni, że ten lek działa, są inni pacjenci, których udało się uratować! Mogłabym i ja być wśród nich!
Jak przekazać darowiznę?
Należy dokonać przelewu bankowego:
Fundacja Avalon - Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa- numer rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001
Rachunek prowadzony przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA. W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Rogozińska 7351 (ten dopisek jest bardzo ważny).
Przekaż 1%
Numer KRS: 0000270809
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!) należy: wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację – Rogozińska, 7351
Można też wysłać SMS pod numer 75 165 o treści POMOC 7351 (bez nazwiska). Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł. stanowi darowizna na rzecz Podopiecznego.
Można też wspomóc na stronie:

W 2018 zostane Dzikiem na siłowni

W 2018 zostane Dzikiem na siłowni

Monday 31. December 2018
3367 shares
9th Warsaw Kizomba Festival (Oficial Event)
Thursday 19. April 2018
138 shares
MARSZ DLA NAUKI 2018
Saturday 21. April 2018
17 shares
Akcja Mrug - Mrugajmy sobie światłami
Friday 01. March 2019
192 shares
Spełnienie marzeń ; D
Tuesday 25. June 2030
11 shares
Znieść obowiązek szkolny
Saturday 01. September 2018
1566 shares
Czasowa Sygnalizacja Świetlna w Warszawie
Monday 31. December 2018
3112 shares
Find more interesting events
Get recommendations for events based on your Facebook taste. Only click, that's it!Show me events suited for meNot now